• Odbierz prezent
Kursy dolara, franka i jena w dół. Waluta nowozelandzka, korona norweska oraz szwedzka w górę. Dzień na rynku

Kalendarz we wtorek zwalnia tempo, zostawiając miejsce dla spokojne odreagowania wczorajszej paniki. Indeks PMI dla sektora budowlanego Wielkiej Brytanii raczej nie uratuje funta, który odczuwa wzrost premii za ryzyko polityczne. PPI z Eurolandu przejdzie bez echa. Po południu finalne dane o zamówieniach na dobra trwałe już nie będą mieć takiej siły oddziaływania, jak wstępne szacunki. W nocy kurs dolara nowozelandzkiego NZD będzie wrażliwy na raport z rynku pracy.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 4 II - 1

  • Kulminacja strachu wokół koronawirusa zdaje się być za nami,

  • gdyż po wczorajszej panice na wznowieniu handlu na chińskich giełdach wtorek przynosi odbicie. Rynki ze spokojem przyjęły informację o drugim śmiertelnym przypadku poza Chinami – tym razem w Hong Kongu. Ważniejsze stały się działania władz chińskich, które ogłosiły szereg środków stymulujących, a Ludowy Bank Chin wstrzyknął w rynek 1,2 bln CNY poprzez obniżenie o 10 pb stawek pożyczkowych.
  • Shanghai Composite rośnie dziś o 1,2 proc., a Hang Seng zyskuje 1,3 proc. Japoński Nikkei jest wyżej o 0,5 proc.
  • Futures na DAX rośnie przed sesją kasową o 0,8 proc., a w USA kontrakt na S&P500 zyskuje 0,9 proc.
  • Na rynku Forex najsilniejszy jest kurs dolara australijskiego AUD

  • (0,6720 USD) po decyzji RBA, który zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopę kasową na 0,75 proc. Zmiany w komunikacie zaskoczyły optymistycznym językiem – bank usunął frazę, że „globalne ryzyka przeważają po negatywnej stronie”, choć dodano niepewność o ekonomiczne skutki epidemii koronawirusa (ale uznano jest za tymczasowe). Taki wydźwięk zaskoczył posiadaczy krótkich pozycji.
  • Na reszcie walut widzimy łagodny wzrost apetytu na ryzyko: zyskują kursy korony norweskiej NOK, dolara nowozelandzkiego NZD i korony szwedzkiej SEK. Cofają się kursy jena JPY, franka CHF i dolara USD.
  • Ropa naftowa WTI rośnie dziś o 0,7 proc. do 50,5 USD/b, odbijając po kolejnym dniu silnych spadków.

  • W poniedziałek cena spadła do 49,67 – najniżej do stycznia 2018 r. – w związku z obawami o skutki koronawirusa na popyt. na ropę.
  • Urząd reprezentanta ds. handlu USA poinformował, że nie napłynęła do nich żądna oficjalna prośba Pekinu dotycząca uelastycznienia zobowiązań dotyczących wolumenów zakupu towarów z USA. Taka informacja pojawiła się wczoraj w prasie i skutkowała chwilowym pogorszeniem nastrojów.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk