• Sklep
  • Odbierz prezent
Kursy dolara australisjkiego, nowozelandzkiego oraz kanadyjskiego. Podsumowanie techniczne

Z punktu widzenia analizy technicznej wszystkie trzy waluty notowane względem dolara amerykańskiego rysują struktury korekcyjne, które wchodzą w skład większych struktur znanych z teorii fal Elliotta.

AUDUSD:

1

Kurs AUDUSD po powrocie z 10-letniego minimum przeszedł do tworzenia korekty przypominającej korektę nieregularną. Charakterystycznym ruchem w układzie jest trójfalowa fala B oraz obecnie tworząca się pięciofalowa struktura spadkowa w ramach C. Jeśli takie założenie jest słuszne, to wkrótce fala 2/B powinna się kończyć i może nastąpić ruch wzrostowy na fali 3/C.

NZDUSD:

1

Kurs NZDUSD może rysować korektę płaską lub prostą - w zależności od tego, czy zostanie wybity dołek fali A. Tutaj również charakterystycznym jest trójfalowy ruch na fali B. Potencjalne wsparcia wyznaczone są przez ekspansje 61,8 proc. oraz 100 proc. Również zakończeniu korekty może nastąpić kolejny impuls na fali 3/C.

USDCAD:

1

Na wykresie USDCAD w grę wchodzi korekta pędząca lub nieregularna również z charakterystyczną podfalą B. Aktualnie notowania testują rejon szczytu fali A, którego przekroczenie (lub nie) będzie wskazywać na korektę pędzącą lub nieregularną.

Podobnie jak w przypadku AUD i NZD tak i na CAD możliwym będzie dalszy ruch na fali impulsu 3/C - tak by wynikało z teorii fal Elliotta.

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd.

 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk