• Odbierz prezent
Kursy dolara australijskiego, kanadyjskiego oraz korony norweskiej w górę. Słabość dolara USD oraz jena. Dzień na rynku

Dziś w kalendarzu tylko minutki Riksbanku i wystąpienie członka Fed Bostica. To ani nie zakłóci umiarkowanego optymizmu na rynkach, ani też nie nada kierunku w szerszym kontekście. Na mocne impulsy przyjdzie poczekać w kolejnych dniach tygodnia.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 11 V - 1

  • Rynki akcyjne w Azji rozpoczęły tydzień w generalnie pozytywnym klimacie, ciągnąc rajd za Wall Street, gdzie S&P500 w piątek zamknął się wzrostem o 1,69 proc.
  • Wzrostom pomagają doniesienia, że Francja, Włochy i Wielka Brytania odnotowały najmniejszą liczbę zgonów od marca. Ale w Korei Południowej obserwuje się gwałtowny wzrost liczby przypadków powiązanych z klubami nocnymi w Seulu, co budzi obawy dotyczące potencjalnej drugiej fali infekcji.
  • Gubernator Nowego Jorku Cuomo powiedział, że w poniedziałek opublikuje więcej szczegółów na temat tego, jak stan zacznie się ponownie otwierać.
  • W Wielkiej Brytanii premier Johnson w niedzielę szczegółowo opisał pierwsze kroki, które pozwolą otworzyć ponownie gospodarkę, ale podkreślił, że lockdown nie będzie miał natychmiastowego zakończenia.
  • Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 1,4 proc., Hang Seng zyskuje 1,8 proc. Koreański KOPSI traci 0,5 proc. Shanghai Composite jest na poziomie odniesienia.
  • Na rynku walutowym jest spokojnie bez dużych zmian, ale wyróżnia się skromna przewaga ryzykownych walut (AUD, NOK, CAD) nad bezpiecznymi (USD, JPY). Na dolarze nie widać większych reperkusji po rekordowym (choć niższym od oczekiwań) spadku zatrudnienia w kwietniu (NFP: -20,5 mln).

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk