• Odbierz prezent
Kursy dolara australijskiego i nowozelandzkiego mocniejsze. Słabość jena względem amerykańskiej waluty. Dzień na rynku

Obszerny kalendarz wydarzeń z inflacją będącą na pierwszym planie. Odczyty CPI napłyną ze Szwecji, Wielkiej Brytanii i Kanady. Z USA otrzymamy PPI oraz dane o budowach domów, a także protokół z posiedzenia FOMC, choć nie spodziewamy się o nim nowych informacji. Bardziej aktualnych informacji mogą dostarczyć komentarze aż pięciu członków Fed.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Chiny a koronawirus

  • Chiny odnotowały najniższy od 29 stycznia dzienny przyrost liczby nowych przypadków zakażenia wirusem, co w opinii niektórych uczestników rynku jest dowodem kontroli władz nad epidemią.
  • Łączna liczba przypadków wzrosła do 74185 z 72436 dzień wcześniej, liczba zgonów wynosi 2004.
  • Ludowy Bank Chin pierwszy raz od 25 grudnia ustalił fixinig USD/CNY powyżej 7,00. Tymczasem Bloomberg powołuje się na źródła, według których Chiny rozważają zastrzyki gotówki lub fuzje w celu ratowania linii lotniczych dotkniętych wirusem. Obie informacje wspierały apetyt na ryzyko.
  • Na FX widać słabość jena z ruchem na kursie dolara względem japońskiej waluty (USD/JPY) ponad 110. Marginalnie mocniejsze są kursy dolara australijskiego AUD i nowozelandzkiego NZD (0,1 proc.), nieco lepiej radzą sobie NOK i CAD (0,2 proc.) dzięki wzrostom cen ropy naftowej.

Ceny ropy wobec niepokojów

  • Rząd Libii zawiesił rozmowy pokojowe po atakach na porty w Trypolisie przez bojówki wspierane przez Haftar. Zakłócenia dla eksportu surowca z kraju neutralizują wcześniejsze obawy o ograniczenia popytu związane ze skutkami epidemii koronawirusa.
  • Dodatkowo Stany Zjednoczone nałożyły sankcje rosyjski Rosnieft za utrzymywanie więzi z prezydentem Wenezueli i państwową spółką naftową, zagrażając osłabieniem zdolności Rosji do eksportu ropy.
  • WTI rośnie dziś 0,8 proc. do 2,5 USD/b, najwyżej w tym miesiącu.
  • Na rynku akcji Nikkei225 odbija o 0,9 proc., ale Shanghai Composite traci 0,1 proc. Futures na DAX jest wyżej o 0,4 proc., a kontrakt na S&P500 rośnie o 0,3 proc.

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 II - 1

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk