• Odbierz prezent
Kursy dolara australijskiego i nowozelandzkiego mocne. Jen, frank oraz waluta amerykańska w defensywie. Dzień na rynku

Wtorek przynosi mnóstwo danych i wystąpień publicznych bankierów centralnych, więc punktów zaczepienia dla zmienności może być więcej niż tylko z tytułu koronawirusa. Przed południem poznamy dane o produkcji przemysłowej i PKB Wielkiej Brytanii, które jednak jeszcze nie uwzględnią odbicia aktywności w powyborczej euforii. Później z USA napłyną dane o nastrojach przedsiębiorstw i sytuacji na rynku pracy. Wydarzeniem dnia jest wystąpienie prezesa Fed w Kongresie, ale do głosu dojdą też szefowa EBC i prezes Banku Anglii. W nocy uwaga przeniesie się do Nowej Zelandii, gdzie decyzję będzie podejmować RBNZ.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

 • Apetyt na ryzyko pojawił się wraz z wyjściem S&P500 i Nasdaq na nowe historyczne szczyty,

 • co ustawiło start handlu w Azji.
 • Wzrosty przyszły nawet pomimo tego, że Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że rozprzestrzenianie się wirusa wśród ludzi, którzy nie byli w Chinach, może być „iskrą, która staje się większym ogniem”.
 • Inwestorzy próbują rozstrzygnąć, czy tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa ustabilizuje się, nawet gdy liczba ofiar śmiertelnych wzrosła powyżej 1000.
 • Uwaga zwraca się ku publikacjom wyników spółek na Wall Street, a inwestorzy szukają wskazówek od firm na temat oczekiwanego wpływu wirusa na ich działalność.
 • Shanghai Composite rośnie dziś o 0,4 proc., a Hang Seng zyskuje 1,4 proc. Giełda w Japonii jest dziś zamknięta. Futures na DAX jest wyżej o 0,8 proc., a kontrakt na S&P500 rośnie o 0,4 proc.
 • Na rynku walutowym mocne są ryzykowne waluty:

 • dolar australijski AUD, korona norweska NOK, dolar nowozelandzki NZD; w defensywie pozostają kursy jena JPY, franka CHF, dolara amerykańskiego USD.
 • Indeksy nastrojów biznesu NAB z Australii w lutym nie uległy zmianie (warunki powadzenia działalności) lub nieco się poprawiły (zaufanie). Choć nastroje wśród przedsiębiorców mają się słabo w związku z pożarami buszu i wybuchem epidemii koronawirusa na świecie, sytuacja nie ulega pogorszeniu. Dane są dodatkowym powodem, który wspiera dzisiejsze wzrosty AUD do 0,6716 USD.
 • Ceny ropy odbiły się nieco po wczorajszej wyprzedaży. Cena ropy WTI rośnie o 1,1 proc. do 50,2, odbijając od 49,42 w poniedziałek, gdyż inwestorzy spekulują, jak popyt w Chinach może się poradzić i czy OPEC może zgodzić się na ograniczenie dostaw.
 • Złoto jest pod presją przy wzroście apetytu na ryzyko. Cena uncji spada do 1566,5 USD z 1577 wczoraj.

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 11 II - 1

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk