• Odbierz prezent
Kursy dolara australijskiego i dolara nowozelandzkiego wystrzeliły w górę! Euro i funt też zyskują. Dolar USD słaby
fot. freepik.com

W środę w centrum uwagi rynków znalazła się decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych. Dolar amerykański traci względem pozostałych głównych walut. Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą?

 

 

W środę o godzinie 19 ogłoszono decyzję w sprawie stóp procentowych w USA. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25% zgodnie z oczekiwaniami rynku. Przedstawiono także dalsze prognozy stóp procentowych, które również były zgodne z oczekiwaniami. W najbliższym czasie spodziewana jest obniżka do 0,10%, w dłuższej perspektywie celem jest 2,5%.

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

W środę wszystkie główne waluty zyskują względem dolara amerykańskiego. Wśród nich najmocniej wyróżniają się Waluty Antypodów. Po godzinie 21 kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) wynosi 0,7805, co stanowi wzrost o 0,83% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Kurs AUD/USD najmniej wynosił 0,7699 przed godzin ą 18, a najwięcej 0,7810 po godzinie 20.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

Po godzinie 21 kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) również jest notowany na plusie o 0,83% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie wynosi 0,7247. Za jednego dolara nowozelandzkiego najmniej płacono 0,7153 USD w godzinach popołudniowych, a najwięcej 0,7263 USD po godzinie 20.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Kurs euro do dolara (EUR/USD) też dzisiaj pnie się w górę. Po godzinie 20 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1979, co stanowi wzrost o 0,66% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Za jedno euro najmniej płacono 1,1886 USD około godziny 9, a najwięcej 1,1985 USD przed godziną 20.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Największa zmienność na kursie funta do dolara (GBP/USD) panowała w ostatnich dwóch godzinach. Za funta najmniej płacono 1,3851 USD około godziny 19. Po godzinie 21 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3965, co stanowi dzisiejsze maksimum. Stanowi to wzrost o 0,55% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Frank (CHF) i jen (JPY) też zyskują

Pozostałe główne waluty lekko zyskują względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 21 kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9225, dolara do jena (USD/JPY) 108,87, a kurs amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) 1,2408.

Finviz.com 17 marca godz. 21

Źródło: Finviz.com

 

 

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk