• Odbierz prezent
Kursy dolara australijskiego (AUD/USD) i dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) wystrzeliły mocno w górę. Euro (EUR/USD) i funt (GBP/USD) też zyskują

We wtorek dolar amerykański traci względem wszystkich pozostałych głównych walut. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

Dolar australijski (AUD/USD) i dolar nowozelandzki (NZD/USD) mocno w górę

Wśród głównych walut na rynku Forex wyróżniają się waluty Antypodów, które mocno zyskują względem dolara amerykańskiego.

Najmocniejszą walutą jest dolar australijski. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najmniej wynosił 0,7661 w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs AUD/USD wynosi 0,7765, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym dolar australijski zyskuje 1,36% względem amerykańskiej waluty.

Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

Drugie miejsce zajmuje dolar nowozelandzki. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,7168 w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs NZD/USD znajduje się na swym dzisiejszym maksimum i wynosi 0,7254. Stanowi to wzrost o 1,17% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD 

 

Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD)

Dolar kanadyjski (CAD) też dzisiaj zyskuje względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) najwięcej wynosił 1,2791 w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs USD/CAD wynosi 1,2673, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar amerykański traci 0,78% względem kanadyjskiej waluty.

 Wykres kursu dolara USD do dolara CAD

Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD

 

Kursy euro, funta, franka i jena zyskują względem dolara

Pozostałe główne waluty też dzisiaj umacniają się względem dolara, chociaż nie są to duże wzrosty. Kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,2298, co stanowi wzrost o 0,44%. Kurs funta do dolara (GBP/USD) zyskuje 0,39% i w tym momencie wynosi 1,3626. Jen i frank też zyskują względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 102,66, a dolara do franka (USD/CHF) 0,8779.

Finviz.com 5 stycznia

Źródło: Finviz.com

 

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk