• Odbierz prezent
Kursy dolara australijskiego (AUD) i dolara nowozelandzkiego (NZD) mocno wystrzeliły! Kurs funta (GBP) też pnie się w górę. Słaba końcówka tygodnia dla dolara amerykańskiego (USD)

Przed weekendem dolar amerykański (USD) traci względem pozostałych głównych walut. Dzisiejsza sesja na rynku Forex jest szczególnie udana dla walut Antypodów. Jak kształtują się kursy głównych par walutowych wieczorową porą?

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

Przed weekendem dolar amerykański (USD) osłabia się względem wszystkich głównych walut. W piątek wyróżnia się dolar australijski (AUD), którego kurs od rana systematycznie pnie się w górę względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najmniej wynosił 0,7757 w godzinach nocnych, a najwięcej 0,7877 przed godziną 18. Po godzinie 20 kurs AUD/USD wynosi 0,7863, co stanowi wzrost o 1,47% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

Dolar nowozelandzki (NZD) też mocno zyskuje względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,7203 nad ranem, a najwięcej 0,7314 przed godziną 18. Po godzinie 20 kurs NZD/USD wynosi 0,7293, co stanowi wzrost o 1,45%.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Kurs funta do dolara (GBP/USD) też się dzisiaj umacnia. Za jednego funta najmniej płacono 1,3951 USD we wczesnych godzinach porannych. W godzinach popołudniowych jednak został przekroczony okrągły poziom 1,40. Kurs GBP/USD najwięcej wynosił 1,4045 po godzinie 14. Po godzinie 20 wynosi 1,4014.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Euro, frank i jen też zyskują

Pozostałe główne waluty też zyskują względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 20 kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) wynosi 1,2618. Kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,2112. Jen japoński i frank szwajcarski też lekko umacniają się względem amerykańskiej waluty. W tym momencie kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,8969, a dolara do jena (USD/JPY) 105,53.

Finviz.com 19 luty godz. 20

Źródło: Finviz.com

 

 

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk