• Odbierz prezent
Kurs złota: zniżka szybko wymazana! Uncja złota w okolicach 1900USD
Z artykułu dowiesz się:

- ile kosztuje uncja złotego kruszczu 

- jak formuje się sytuacja techniczna złota 

Kurs złota nie jest w stanie powrócić ponad 1900 USD za uncję, co otworzyłoby drogę do silniejszego wzrostowego odreagowania. Notowania cały czas krążą nad ubiegłotygodniowym dołkiem zanotowanym po ogłoszeniu pozytywnych wyników wstępnych rezultatów skuteczności szczepionki Pfizer.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Warto zauważyć, że wczorajsze doniesienia od firmy Moderna nie miały już aż tak mocnego wpływu na kurs i spadki zostały zatrzymane przy 1865 USD za uncję i w pełni wymazane. Strefa dołków z ostatnich 6 dni wyznacza w obecnej sytuacji kluczowe wsparcie. Pozytywne dla notowań kruszcu może być zwiększenie zakupów ze strony azjatyckich jubilerów, którzy niższe ceny mogą wykorzystywać do realizowania odkładanych zakupów. Podstawowym czynnikiem pozwalającym na perspektywy metali szlachetnych patrzeć pozytywnie jest jednak ultrałagodna polityka banków centralnych i oczekiwanie, że przyśpieszający wzrost przełoży się na pogłębianie ujemnych realnych stóp procentowych. Moda inwestycyjna obrazowana przez gigantyczne napływy kapitału do funduszy ETF z ekspozycją na fizyczny surowiec nie będzie prawdopodobnie już tak silna. Pomimo rekordowej liczby zachorowań w USA rynki chcą wierzyć, że pandemia w przyszłym roku zostanie opanowana.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk