• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs złota z szansą na większą korektę wzrostową. Analiza XAU/USD
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na złocie

W ostatnich dniach możemy obserwować odbicie na rynku złota. Na wczorajszej sesji kurs złota wzrósł o ponad 14$. Niemniej cały czas pozostajemy w szerokiej konsolidacji i dopiero wybicie w jedną ze stron powinno dać sygnał na dłuższy ruch trendowy.

Patrząc na interwał D1, istnieje spora szansa na wybicie z lokalnego ruchu bocznego górą. Na ten scenariusz wskazuje odbicie od górnego ograniczenia układu Overbalance, jest to potwierdzenie kierunku wzrostowego. Ruch do góry powinien przyspieszyć w momencie pokonania poziomu 1211,50. Kolejnym oporem będzie wtedy współczynnik 38,2% Fibonacciego - 1237$.

Wykres 1. Kurs złota - GOLD interwał D1

FXMAG surowce kurs złota z szansą na większą korektę wzrostową. analiza xau/usd złoto gold gold złoto xau/usd 1

 

Na niższym interwale czasowym - H4, widać wyraźnie ostatnią konsolidację. Cena w ostatni piątek reagowała na mierzenie 61,8% Fibonacciego, które w dalszym ciągu pozostaje kluczowym wsparciem. Współczynnik wypada przy poziomie 1184,50.

Wykres 2. Kurs złota - GOLD interwał H4

FXMAG surowce kurs złota z szansą na większą korektę wzrostową. analiza xau/usd złoto gold gold złoto xau/usd 2

Nie wiesz dlaczegowyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk