• Odbierz prezent
Kurs złota wraca do trendu spadkowego. Analiza XAU/USD ?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na złocie

Kurs złota od pewnego czasu znajduje się w korekcie wzrostowej. Zgodnie z metodologią Overbalance, wybicie poziomu 1183$ otworzyło drogę do większego odreagowania.

Z perspektywy interwału D1, korekta zatrzymała się jednak na pierwszym możliwym oporze przy 1210$. Opór wynika z wcześniejszej reakcji ceny oraz mierzenia 23,6% Fibonacciego. Aktualnie możliwe jest ponowne zejście do wsparcia przy 1183$, jest to kluczowe miejsce. W przypadku braku reakcji popytu i zanegowania wsparcia, możliwy jest powrót do trendu spadkowego.

Wykres 1. Kurs złota - GOLD interwał D1

FXMAG surowce kurs złota wraca do trendu spadkowego. analiza xau/usd ? złoto gold xau/usd gold overbalance 1

 

Na niższym interwale czasowym - H4, możliwe jest wrysowanie układu korekty prostej z geometrią 1:1. Równość AB=CD pokrywa się z biegunowością wybitego wcześniej układu Overbalance oraz mierzeniem 61,8% Fibonacciego.

Wykres 2. Kurs złota - GOLD interwał H4

FXMAG surowce kurs złota wraca do trendu spadkowego. analiza xau/usd ? złoto gold xau/usd gold overbalance 2

Nie wiesz dlaczegowyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk