• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs złota wraca do tendencji wzrostowej. Jak dołączyć się do trendu?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na złocie

W poprzedniej analizę złota (tutaj) wspominałem o możliwym odwróceniu trendu na wzrostowy. Rynek zgodnie z oczekiwaniami wybił się z lokalnej konsolidacji górą, co potwierdza kierunek północny. Jak dołączyć się do dalszych wzrostów na złocie?

Z perspektywy interwału D1 mamy pierwszy niższy dołek i wyższy szczyt, co zgodnie z teorią przemawia za dalszymi wzrostami. Pozycje można było zajmować wykorzystując wspomniany przeze mnie ostatnio układ Overbalance, który razem z mierzeniem 61,8% stanowił kluczowe wsparcie. Aktualnie możemy obserwować niewielką korektę po wczorajszych silnych wzrostach. kluczowym wsparciem na dziś jest strefa przy poziomie 1213$.

Wykres 1. Kurs złota - GOLD interwał D1

FXMAG surowce kurs złota wraca do tendencji wzrostowej. jak dołączyć się do trendu? złoto gold złoto xau/usd gold 1

 

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy - H4, tutaj wyraźnie widać dynamikę wczorajszych wzrostów. Kurs złota ruszył z dolnego ograniczenia konsolidacji wybijając nowe lokalne szczyty. W tej chwili wzrosty są korygowane, co może być okazją do dołączenia się do potencjalnego trendu wzrostowego na interwale D1. dziś należy uważnie obserwować wsparcie wynikające z ostatnich wybitnych szczytów (zielona strefa), jeżeli pojawi się tam popyt, będzie to dobre miejsce aby dołączyć się do wzrostów. Z drugiej strony, brak reakcji popytu i wybicie strefy dołem neguje scenariusz wzrostowy i rynek może wrócić do konsolidacji.

Wykres 2. Kurs złota - GOLD interwał H4

FXMAG surowce kurs złota wraca do tendencji wzrostowej. jak dołączyć się do trendu? złoto gold złoto xau/usd gold 2

Nie wiesz dlaczegowyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk