• Odbierz prezent
Kurs złota. Dlaczego GOLD mocno tąpnęło? Analiza wykresu złotego kruszcu - akcja i reakcja
Z artykułu dowiesz się:

- dlaczego GOLD mocno tąpnęło?

- jak kształtuje się wykres i cena złota 

Wczorajsze tąpnięcie na rynku GOLD należy do jednych z najagresywniejszych w ostatnich tygodniach. Może się tylko równać z sierpniową przeceną. Co ciekawe, spadki zawierający się pomiędzy dołkiem 1860$ a 1965$, trwał trzy świece H4. Aby pokonać podobną przestrzeń, ale w kierunku północnym, potrzebne było 40 okresów H4.

Wiadomości rynkowe z mBank

Obaw powyższe poziomy mają swoje uzasadnienie w analizie technicznej. W przeszłości widoczna była tutaj wzmożona aktywność zarówno podaży, jak i popytu. Trudno jednak było przewidzieć dynamikę fali spadkowej, szczególnie że w połowie drogi znalazło się ważne wsparcie 1915$.

Teraz jest ono oporem, trudno określić, czy będzie równie trwały, jak w miesiącu październiku.

Ogólna sytuacja na GOLD nie uległa zmianie. Szerszy kontekst wskazuje na trwanie w szeroko rozumianej konsolidacji.

Na szczególną uwagę zasługuje żółta strefa znajdująca się blisko ceny 1800$, opisywana w połowie października. 

Jednak spadki w te okolice wiązałyby się z przełamaniem czerwonej linii 1860$, tworzącej serię kolejnych dołków. Jeżeli przecena trwająca od wakacji jest korektą wyższego rzędu, to oba ww. wsparcia mogą być jej końcem.

Teraz, naturalnym wydaje się, że po wczorajszej czarnej więc popyt podejmie próbę jej zdyskontowania. Zniesienie 50% wypada lekko poniżej pogrubionej czerwonej linii, która ewidentnie ma duże znaczenie dla GOLD.

GOLD - akcja i reakcja - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk