• Odbierz prezent
Kurs złota. Czy to już dołek na wykresie cen GOLD?
Z artykułu dowiesz się:

  • jak formuje się wykres GOLD
  • ile zapłacisz za uncję złota 

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na szerokim interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie cena złota wyznaczyła szeroki zakres wahań o przedziale około 600 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od marcowego dołka, który ukształtowany został na poziomie cenowym 1 450 dolarów za uncję. Po tym fakcie na rynku metali szlachetnych pojawił się silny popyt. Kupujący przejęli inicjatywę i doprowadzili wyceny GOLD do ponad 2 000 dolarów za uncję.

Kurs złota. Czy to już dołek na wykresie cen GOLD? - 1

GOLD D1

Pod koniec sierpnia rozpoczęła się korekta spadkowa na rynku złota. Jeżeli ktoś nie zrealizował swoich zysków ze średnioterminowych pozycji long, w dość krótkim czasie mógł stracić 1/3 z tego kapitału. Dalsze tygodnie wyprzedaży przepływają dużo spokojniej, a docelową strefą dla sprzedających może okazać się poziom cenowy 1 760 dolarów za uncję. Mamy tutaj potwierdzenie oparte na biegunowości, ale również mierzenie 50% z widocznego swingu wzrostowego.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk