• Odbierz prezent
Kurs złota. Czy to już dołek na wykresie cen GOLD?
fot. freepik.com

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na szerokim interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie cena złota wyznaczyła szeroki zakres wahań o przedziale około 600 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od marcowego dołka, który ukształtowany został na poziomie cenowym 1 450 dolarów za uncję. Po tym fakcie na rynku metali szlachetnych pojawił się silny popyt. Kupujący przejęli inicjatywę i doprowadzili wyceny GOLD do ponad 2 000 dolarów za uncję.

Kurs złota. Czy to już dołek na wykresie cen GOLD? - 1

GOLD D1

Pod koniec sierpnia rozpoczęła się korekta spadkowa na rynku złota. Jeżeli ktoś nie zrealizował swoich zysków ze średnioterminowych pozycji long, w dość krótkim czasie mógł stracić 1/3 z tego kapitału. Dalsze tygodnie wyprzedaży przepływają dużo spokojniej, a docelową strefą dla sprzedających może okazać się poziom cenowy 1 760 dolarów za uncję. Mamy tutaj potwierdzenie oparte na biegunowości, ale również mierzenie 50% z widocznego swingu wzrostowego.


Orbex

Założony w 2011 roku Orbex powstał z misją odpowiedzialnego służenia swoim inwestorom. Jako lider rynku w zakresie innowacji i obsługi klienta, Orbex oferuje swoim inwestorom bardzo konkurencyjne warunki handlowe, z szybką realizacją zleceń poniżej 0,03 sekundy i spreadami zaczynającymi się od 0,0 pipsów. Orbex jest nie tylko zaufanym i wielokrotnie nagradzanym brokerem, ale jest również licencjonowany przez CySec i zarejestrowany w kilka organów, w tym FCA, BaFin i MiFID.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk