• Odbierz prezent
Kurs walutowy dolara australijskiego, nowozelandzkiego i kanadyjskiego odreagowuje ostatnie zwyżki. Korekta

Korekta pojawiła się na walutach surowcowych, chociaż nie w zestawieniach ze wszystkimi walutami. W przypadku dolara kanadyjskiego problemem są przedłużające się negocjacje w temacie NAFTA, chociaż z czwartkowych słów szefa Banku Kanady wynika, że nie jest to kluczowa kwestia dla perspektyw kolejnych podwyżek stóp procentowych.


Korekta kursu dolara australijskiego i dolara nowozelandzkiego

Z kolei na układach dolara australijskiego AUDdolara nowozelandzkiego NZD mieliśmy korektę wcześniejszych zwyżek. Teoretycznie rynek próbuje zapominać o wątku wojen handlowych USA-Chiny, ale obie strony nie podejmują rozmów, a przed nami kolejna seria odczytów z Państwa Środka, które nie muszą być najlepsze. W ostatnią środę mieliśmy posiedzenie RBNZ, ale nie zaskoczyło ono rynku. Podobnie może być z posiedzeniem RBA w najbliższy wtorek.

Nota prawna

Czytaj także: Intensywny tydzień dla euro dolara i funta. Co tak bardzo zaskoczyło rynki?

Miniony tydzień przyniósł odbicie notowań dolara po wcześniejszych spadkach względem większości walut, wyjątkiem okazały się tylko rand, rubel i lira. Trudno jednak wskazać na proste uzasadnienie dla tej sytuacji. Wydarzeniem tygodnia było posiedzenie FED w środę, ale Rezerwa zachowała się dość….. Czytaj
Intensywny tydzień dla euro dolara i funta. Co tak bardzo zaskoczyło rynki?

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk