• Odbierz prezent
Kurs USD/CHF znalazł się w bardzo ciekawym miejscu. Jakie mogą być dalsze losy tej pary walutowej?

Przeglądając rynek walutowy Forex, dostrzeżemy niezwykle interesujący moment na parze dolara amerykańskiego do franka szwajcarskiego. Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

Kurs USD/CHF- popyt powinien teraz zaatakować

Analizując kurs USD/CHF w perspektywie krótkoterminowej, możemy dojść do wniosku, że dotarł on do bardzo ciekawej strefy popytowej. Na wykresie dostrzeżemy strukturę, która może się przerodzić w formację oRGR, czyli odwróconej głowy z ramionami. Dodatkowo znajdujemy się obecnie w rejonie dna lewego ramienia. Oznacza to, że dla osób podchodzących do analizy technicznej klasycznie, jest jeszcze dużo czasu na przygotowanie się do ewentualnego wybicia linii szyi, przebiegającej w rejonie 0,92 franka. Z kolei dla osób o nastawieniu bardziej agresywnym, jest to ciekawe miejsce transakcyjne.

Wykres 1: Kurs USD/CHF (3 miesiące) 

Wykres 1: Kurs USD/CHF (3 miesiące)

Jakie jest ryzyko na parze USD/CHF

Wątpliwości pojawiają się gdy oddalimy wykres zdecydowanie bardziej. Dostrzeżemy wtedy, iż strefa 0,92 franka będzie niezwykle trudna do pokonania. Jeśli jednak udałoby się ją trwale sforsować, to będzie to bardzo mocny sygnał kupna. W przeciwnym razie, obecny odbicie należałoby traktować jako ruch powrotny do przebitego poziomu wcześniejszego wsparcia. Przy takim rozegraniu byłaby to jedynie korekta przed kontynuacją spadków.

 Wykres 2: Kurs USD/CHF (3 lata)

Wykres 2: Kurs USD/CHF (3 lata)

Notowania: USDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCHF/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk