• Odbierz prezent
Kurs srebra. Srebro pozostaje w kanale trendowym - analiza wykresu srebrnego kruszcu

Na poziomie 25.75$ znajduje się 50% zniesienie Fibonacciego, które okazała się ważne dla posiadaczy krótkich pozycji. Duża czarna świeca jest tego efektem. Dodatkowo miejsce to podkreśla znaczenie wzrostowego kanału trendowego. Gdyby jego rozmiar był mniejszy, to można byłoby uznać, że mamy do czynienia z formacją flagi, która jest formacją kontynuacji istniejącej tendencji rynkowej.

Wiadomości rynkowe z mBank

Trend spadkowy ma się dobrze, o czym informuje odbicie od spadkowej linii trendu (kolor zielony). Jeżeli pojawia się kolejne czarne świece, to należy zwrócić szczególną uwagę na ostatni dołek 21.60, który może stać się realnym celem dla podaży.

Warto także przywołać dawny opór 19$, który został w gwałtowny sposób przełamany w wakacje tego roku. Dotychczas nie doczekał się retestu, co może działać jako przysłowiowy magnes.

Wskaźnik MACD z racji tworzenia kanału trendowego lawiruje blisko wartości zero, co nie ułatwia jego interpretacji. Warto wiec zostawić go na kilka dni, aby jasno zdeklarował się co do swojej przyszłości.

RSI przebywa w neutralnym obszarze, ale z kierunku, jaki przyjmuje ten oscylator, można odczytać, że popyt nadal pozostaje w grze i nie odpuszcza.

Podsumowując, od sierpnia trwa faza spadkowa przerywana dużymi zrywami popytu. Pomimo to zielona linia wskazuje spadkową tendencję. Dlatego warto przypomnieć sobie ostatnie wsparcia. To one mogą stać się kolejną areną walki obu sił rynkowych. Wyjście górą z kanału trendowego to zaproszenie do zmiany trendu.

Srebro pozostaje w kanale trendowym - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk