• Odbierz prezent
Kurs srebra spisuje się rewelacyjnie. Czy nic go już nie powstrzyma?

Podobnie jak złoto, tak samo i srebro, przysparza w ostatnim czasie bardzo dużo radości inwestorom. Systematycznie odnotowujemy coraz wyższe poziomy, choć zbliżamy się do pewnej realnej przeszkody.

Kurs srebra z puntu widzenia długoterminowego

Jeżeli chodzi o długoterminowe przewidywania, to kurs srebra ma bardzo dużo pozytywnych argumentów. Przede wszystkim, po długoterminowym trendzie spadkowym, doszło do gigantycznej formacji odwrócenia. Na wykresie widać wyraźnie podwójne dno, które dodatkowo zostało przetestowane poprzez wybicie typu fake i bardzo dynamiczne zebranie całej podaży. Wymowa takie zagrywki nie pozostawia złudzeń. Było tanio, dlatego potężne kapitały urządziły sobie zakupy na wyścigi. Zasięg wynikający z formacji podwójnego dna powinien nas doprowadzić w długim terminie do poziomów powyżej 25 dolarów.

srebro 1 

Wykres: Kurs srebra (10 lat)

Co więcej, budowana obecnie struktura, przypomina wręcz idealnie typowy schemat Wyckoffa, który omawialiśmy sobie podczas poprzedniego webinaru. Kolejny z nich odbędzie się już w najbliższy wtorek, 14 lipca 2020 roku, o godzinie 20:00. Całkowicie bezpłatnie można się na niego zapisać tutaj.

Jakie są niebezpieczeństwa?

Nieco mniej klarownie wygląda sytuacja w krótkim terminie. Z jednej strony powybijane zostały wszystkie opory zlokalizowane w strefie 18,50 dolarów – 19 dolarów i na celowniku powinien być szczyt z września 2019 roku. Z drugiej jednak należy pamiętać, iż skala trwającego od połowy marca jest już imponująca. Dodatkowo przekroczona została równość fal wzrostowych. Te czynniki znacząco zwiększają możliwość nadejścia korekty, ale oczywiście absolutnie nie są sygnałami sprzedaży.

 srebro 2

Wykres: Kurs srebra (1 rok)

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk