• Odbierz prezent
Kurs srebra- nie tak prędko z oczekiwaniem nowych szczytów

O ile w średnim terminie, mamy bardzo pozytywne nastawienie do kursu srebra, to dla graczy operujących na krótkich interwałach, sytuacja wcale nie jest taka jednoznaczna.

Schemat Wyckoffa- byki na srebrze opanowały sytuację w średnim terminie

O tym, iż na wykresie srebra kształtuje się schemat Wyckoffa, informowaliśmy już wiele miesięcy temu. Takie rozegranie, daje bardzo duże prawdopodobieństwo kontynuacji w średnim, a może nawet długim terminie. Korzystając z proporcji- najpierw mieliśmy około 5 lat spadków, następnie 5 lat konsolidacji, czyli obecnie można oczekiwać 5 lat wniosków. Jest jednak jedno ale…

Każdy trend ma korekty. Kurs srebra nie będzie wyjątkiem

Żaden wykres nie będzie piął się w górę w nieskończoność. Co więcej, jeżeli mieliśmy do czynienia ze spektakularnymi wzrostami ceny srebra, to i korekcyjne spadki mogą nas zaskoczyć swoimi rozmiarami. Obecnie znajdujemy się w rejonie kluczowych poziomów, ponieważ to właśnie w rejonie 26 dolarów, popyt 3-krotnie bronił kursu srebra w 2011 oraz 2012 roku.

Wykres: Kurs srebra (10 lat) 

Wykres: Kurs srebra (10 lat)

Kurs srebra- co się może wydarzyć w przyszłości?

Aktualnie znów jest to obszar rywalizacji rynkowych byków z niedźwiedziami. Ewentualne złamanie tej strefy, da możliwość zejścia nawet w obszar 20 dolarów. Z kolei zwycięstwo kupujących, otworzy drogę do okolic 35 dolarów.

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk