• Odbierz prezent
Kurs ropy naftowej WTI ponownie nurkuje

Po mocnej wyprzedaży na rynku ropy naftowej WTI z jaką mieliśmy do czynienia na przełomie sierpnia i września, następnie doszło do dynamicznego odbicia. Jednak kupujący nie zdołali wypchnąć notowań ropy naftowej WTI na nowy szczyt, w efekcie czego obserwujemy kolejne mocne spadki na czarnym złocie. Sprawdźmy jak wygląda obecnie sytuacja od stronnych technicznej.

Kurs ropy naftowej WTI- kiedy koniec spadków?

Spoglądając na wykres kursu ropy naftowej WTI, okazuje się, że notowania przebiegają obecnie w niezwykle ciekawym miejscu. Co prawda równość fal spadkowych została przebita, jednak nie przekreśla to możliwości zakończenia korekcyjnej tendencji.

 

 

Wykres 1: Kurs ropy naftowej WTI (1 miesiąc)

Ewentualna kontynuacja deprecjacji ropy naftowej WTI, da nam jasny sygnał, iż rozważane powinny być scenariusze znacznie bardziej pro-spadkowe. Jednym z nich mogłoby być pogłębienie ruchu spadkowego poniżej 35 dolarów za baryłkę. Jednak dopóki lokalny dołek jest utrzymywany, byki wciąż mają szansę na kontratak.

Wykres 2: Kurs ropy naftowej WTI (5 miesięcy) 

Wykres 2: Kurs ropy naftowej WTI (5 miesięcy)

Dzisiejsze notowania ropy WTI

Aktualnie kurs ropy naftowej znajduje się na poziomie 37,70 dolarów, co przekłada się na spadek dzienny wynosząc -2,63%. W środę poznaliśmy najświeższe dane ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zapasy ropy naftowej ponownie zmalały. Tym razem spadły one o -1,989 mln baryłek. Pojawiają się również informacje, że OPEC+ systematycznie zwiększa produkcję. Doskonale pamiętamy, że pakt ten zdecydował się zmniejszyć ilość wydobycia ropy naftowej z powodu braku popytu po wybuchu pandemii koronawirusa.

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk