• Odbierz prezent
Kurs ropy naftowej- aktywacja rynkowych byków na początku nowego tygodnia

Poniedziałkowa sesja rozpoczyna się od mocnego akcentu kupujących na ropie naftowej WTI oraz Brent. Choć skala spadków jest dość wysoka, to póki co należy ją jedynie traktować jako korektę zeszłotygodniowych, dotkliwych spadków.

Sytuacja na rynku ropy naftowej WTI

W poprzednim tygodniu obserwowaliśmy ponowny atak niedźwiedzi na rynku ropy naftowej WTI. Sprzedającym nie udało się jednak sprowadzić ceny w rejon dołków z pierwszej połowy września. Popyt uaktywnił się już nieco poniżej 37 dolarów za baryłkę, natomiast dzisiaj obserwujemy odreagowanie wynoszące obecnie niespełna 2,5%. Kurs ropy naftowej WTI oscyluje w granicy 38 dolarów. Optymiści będą obecnie zagrywali pod potencjalną formację podwójnego dna. Z kolei niedźwiedzie uznają, że druga fala spadkowa nie została jeszcze dokończona, ponieważ nie doszło do równości ruchów korekcyjnych.

Wykres 1: Kurs ropy naftowej WTI (5 miesięcy)

Wykres 1: Kurs ropy naftowej WTI (5 miesięcy)

Co na to wykres ropy naftowej Brent?

Przełączając się na wykres ropy naftowej typu Brent, otrzymujemy bardzo zbliżony obraz, jednak należy w tym momencie zauważyć, że w tym przypadku sytuacja prezentuje się nieco gorzej. Oczywiście tutaj również obserwujemy solidne odbicie na początku dzisiejszej sesji jednak, po pierwsze jest ono zdecydowanie mniejsze, ponieważ wynosi nieco około 2%, a po drugie, w tym przypadku niedźwiedziom udało się w piątek przełamać dołki z pierwszej połowy września. Z punktu widzenia analizy technicznej, jest to sygnał sprzedaży i potwierdzenie trendu spadkowego. Byki powiedzą, że doszło jedynie do naruszenia dna, aktywującego zlecenia stop loss i wyrzucającego kupujących z rynku, a także pułapki zastawionej na niedźwiedzie, która miała na celu zachęcenie do otwierania pozycji short w ostatniej fazie tendencji zniżkującej. Jak będzie w rzeczywistości? O tym jak zwykle zadecyduje rynek. My możemy jedynie reagować.

 Wykres 2: Kurs ropy naftowej Brent (5 mesięcy)

Wykres 2: Kurs ropy naftowej Brent (5 mesięcy)

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk