• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs franka kurs funta kurs złotego

Jak kształtują się kursy walut po południu 6 maja? Jak prezentuje się polski złoty na tle głównych walut? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Polski złoty dzisiaj osłabia się w stosunku do głównych walut. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) zyskuje 0,22%. Najmniej za jedno euro dzisiaj płacono 4,5265 zł, a najwięcej 4,5489 zł. W tym momencie kurs EUR/PLN wynosi 4,5463 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara wobec złotówki (USD/PLN)

Kurs dolara amerykańskiego do złotego (USD/PLN) również dzisiaj rośnie. Dolar najmniej kosztował 4,1788 zł, a najwięcej 4,2126 zł. Obecnie kurs USD/PLN wynosi 4,2041 zł, co stanowi wzrost o 0,49%.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN 

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) też dzisiaj powędrował do góry. Najmniej za jednego franka dzisiaj płacono 4,2949 zł. W tej chwili kurs CHF/PLN wynosi 4,3188 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym kurs franka zyskuje 0,37% względem polskiej waluty.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Polski złoty najlepiej dzisiaj się trzyma względem funta szterlinga. Najwięcej dzisiaj funt kosztował 5,2172 zł, a najmniej 5,1922 zł. W tym momencie kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,2022 zł, co stanowi spadek o 0,07%.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Co wpłynęło na kursy walut?

Od rana napływały dane z krajów Strefy Euro. Zamówienia fabryk w Niemczech w marcu spadły o 15,6% m/m. Spodziewano się spadku o 10%. Kwietniowy wskaźnik PMI dla usług w Hiszpanii wyniósł 7,1 pkt wobec oczekiwanych 10 pkt. Lepiej od oczekiwań wypadł natomiast kwietniowy PMI dla usług we Włoszech, który wyniósł 10,8 pkt wobec spodziewanych 9 pkt. Dane z Francji okazały się nieco słabsze od oczekiwań. Łączny wskaźnik PMI w kwietniu wyniósł 11,1 pkt wobec spodziewanych 11,2 pkt. Kwietniowy wskaźnik PMI dla usług wyniósł 10,2 pkt wobec oczekiwanych 10,4 pkt. Dane z Niemiec okazały się lepsze od oczekiwań. Zbiorczy wskaźnik PMI w kwietniu wyniósł 17,4 pkt wobec prognozy 17,1 pkt. Kwietniowy wskaźnik PMI dla usług wyniósł 16,2 pkt wobec spodziewanych 15,9 pkt.

O godzinie 10 podano dane dotyczące całej Strefy Euro, które okazały się lepsze od prognoz. W kwietniu zbiorczy wskaźnik PMI dla Strefy Euro wyniósł 13,6 pkt wobec spodziewanych 13,5 pkt. Kwietniowy wskaźnik PMI dla usług wyniósł 12 pkt wobec prognozy 11,7 pkt.

O godzinie 10.30 napłynęły dane z Wielkiej Brytanii. Kwietniowy wskaźnik PMI dla sektora budowlanego okazał się niższy od prognoz i wyniósł 8,2 pkt wobec oczekiwanych 22 pkt.

O godzinie 11 poinformowano, że sprzedaż detaliczna w Strefie Euro w marcu spadła o 11,2% m/m. Prognoza zakładała spadek o 10,5%.

Czytaj także: Kurs funta (GBP/USD) nurkuje po dramatycznych danych. Wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w WB i sprzedaż detaliczna w UE

6 maja 2020 roku otrzymaliśmy kolejne dane płynące z europejskiej gospodarki. Tym razem były to: Wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii za kwiecień: 8,2 (prognoza: 22,0; poprzednio: 39,3) Sprzedaż detaliczna w Strefie Euro (m/m) za marzec: -11,2% (prognoza: -10,5%; poprzednio: 0,.. Czytaj
Kurs funta (GBP/USD) nurkuje po dramatycznych danych. Wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w WB i sprzedaż detaliczna w UE

W godzinach popołudniowych napłynęły dane z USA. Najważniejsze z nich dotyczyły rynku pracy. Zmiana zatrudnienia pozarolniczego wyniosła w kwietniu -20,236 tys. wobec prognozy -20,050 tys.

Dane dotyczące stopy bezrobocia w Polsce nie sprzyjały polskiej walucie. Według danych ministerstwa stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 5,7% i była nieco wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy kształtowała się na poziomie 5,6%.

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk