• Odbierz prezent
Kurs polskiego złotego (PLN) wystrzelił w górę względem dolara. Ile kosztują euro (EUR), frank (CHF) i funt (GBP) w czwartek po południu?

W czwartek polski złoty (PLN) zyskuje względem wszystkich głównych walut. Ile złotych zapłacimy za euro (EUR), dolara (USD), franka (CHF) i funta (GBP) po południu?

 

W czwartek o godzinie 8 poznaliśmy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10%. Bank centralny zwiększył natomiast program skupu aktywów.

O godzinie 10.30 napłynęły kolejne dane z Wielkiej Brytanii. Wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w październiku wypadł słabiej od oczekiwań i wyniósł 53,1 pkt wobec prognozy 55 pkt.

Do południa podano też słabsze od oczekiwań dane ze Strefy Euro. Sprzedaż detaliczna we wrześniu spadła o 2% m/m wobec spodziewanego spadku o 1%. 

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Okazały się one gorsze od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazała się wyższa niż się spodziewano i wyniosła 7,285 mln wobec prognozy 7,2 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych również okazała się wyższa od szacunków i wyniosła 751 tys. wobec prognozy 732 tys.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W czwartek polski złoty zyskuje względem wszystkich głównych walut, a najmocniej względem dolara amerykańskiego. Najwięcej za dolara płacono 3,8769 zł w godzinach porannych, a najmniej 3,8038 zł po godzinie 14. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,8222 zł. Tym samym dolar traci 1,29% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Frank szwajcarski też traci względem polskiej waluty. Frank najwięcej kosztował 4,2521 zł około godziny 8, a najmniej 4,2053 zł około południa. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,2149 zł, co stanowi spadek o 0,64%.

 Wykres franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego (CHF/PLN)

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na minusie o 0,41% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Za jedno euro najwięcej płacono 4,5469 zł około godziny 8, a najmniej 4,5058 zł po godzinie 12.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) znajduje się na symbolicznym minusie o 0,16% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 5,0034 zł. Za funta najwięcej płacono 5,0438 zł po godzinie 8, a najmniej 4,9816 zł około godziny 14.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk