• Odbierz prezent
Kurs polskiego złotego (PLN) tonie przed weekendem. Kursy euro (EUR), dolara (USD) i franka (CHF) wystrzeliły w górę

W piątek polski złoty traci względem wszystkich głównych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta na rynku walutowym Forex późnym popołudniem?

 

Kursowi złotego nie sprzyjają plany dotyczące „kwarantanny narodowej” i kolejne obostrzenia, które niewątpliwie nie będą sprzyjać gospodarce. Analitycy zwracają też uwagę, że dzisiejszy nagły spadek kursu złotego mógł być spowodowany interwencją NBP na rynku walutowym w celu osłabienia wartości polskiej waluty, gdyż Rada Polityki Pieniężnej od dłuższego czasu narzekała na „zbyt mocnego złotego”.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W piątek złoty mocno traci względem dolara amerykańskiego. Za jednego dolara najmniej płacono 3,6171 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,6895 zł przed godziną 16. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego wynosi 3,6587 zł. Tym samym dolar zyskuje 1,10% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Frank szwajcarski też mocno zyskuje względem polskiego złotego. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1317 zł, co stanowi wzrost o 0,96%. Frank najmniej kosztował 4,0878 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,1677 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) również pnie się w górę. Za jedno euro najmniej płacono 4,4364 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,5180 zł przed godziną 16. Po godzinie 17 euro kosztuje 4,4756 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Najlepiej złotówka wypada na tle funta brytyjskiego. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na lekkim plusie o 0,30% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie funt kosztuje 4,9311 zł. Za jednego funta najmniej płacono 4,8902 zł do południa, a najwięcej 4,9859 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk