• Odbierz prezent
Kurs polskiego złotego (PLN) szykuje się do skoku? Ile zapłacimy za franka (CHF), euro (EUR), dolara (USD) i funta (GBP)?

W poniedziałek polski złoty (PLN) lekko zyskuje względem wszystkich głównych walut. Ile złotych zapłacimy za euro (EUR), dolara (USD), franka (CHF) i funta (GBP) wieczorową porą?

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W poniedziałek dolar amerykański (USD) lekko traci względem polskiej waluty. Najwięcej za dolara płacono 3,7970 zł w godzinach nocnych, a najmniej 3,7633 zł do południa. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany na minusie o 0,27% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 3,7777 zł.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku funta brytyjskiego (GBP). Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,26% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,9858 zł. Funt najwięcej kosztował 5,0163 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,9692 zł około godziny 14.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro wobec polskiej waluty (EUR/PLN)

Euro też lekko traci względem polskiego złotego. Najwięcej za jedno euro płacono 4,4958 w godzinach nocnych, a najmniej 4,4617 zł około godziny 13. Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) znajduje się na lekkim minusie o 0,20% w stosunku do poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie euro kosztuje 4,4735 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Frank najwięcej kosztował 4,1616 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,1217 zł około godziny 13. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na minusie o 0,19% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tej chwili wynosi 4,1415 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk