• Odbierz prezent
Kurs polskiego złotego (PLN) dzisiaj traci. Ile złotych zapłacimy za euro (EUR), dolara (USD), franka (CHF) i funta (GBP)?

W środę polski złoty traci względem euro, dolara i franka, lekko zyskuje natomiast względem funta. Ile złotych zapłacimy za te waluty po południu na rynku Forex?

 

Kurs franka do polskiego złotego (CHF/PLN)

Po wczorajszym umocnieniu polskiej waluty, złoty dzisiaj traci względem głównych walut, a najmocniej wobec franka szwajcarskiego. Frank najmniej kosztował 4,0893 zł po godzinie 8, a najwięcej 4,1496 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1402 zł, co stanowi wzrost o 1,07% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Euro też dzisiaj zyskuje względem polskiej waluty. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4807 zł, co stanowi wzrost o 0,70% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Za jedno euro najmniej płacono 4,4437 zł w godzinach porannych, a najwięcej 4,4879 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany na plusie o 0,54% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie dolar kosztuje 3,7054 zł. Najmniej za jednego dolara płacono 3,6799 zł po godzinie 8, a najwięcej 3,7211 zł około godziny 14.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta wobec złotego (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) natomiast jest notowany na lekkim minusie o 0,22% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie funt kosztuje 4,9375 zł. Największa zmienność na kursie funta do złotego dzisiaj panowała do południa, kiedy za jednego funta najwięcej płacono 4,9543 zł, a najmniej 4,9242 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk