• Odbierz prezent
Play Orange Cyfrowy Polsat Pekao Santander Alior Bank

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 1,52%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1579,18 pkt. mWIG40stracił 0,66%, a sWIG80 0,38%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 1,22%.

Wśród warszawskich blue chipów 9 spółek zakończyło dzisiejszą sesję na plusie, a pozostałych 11 po czerwonej stronie rynku.

 

Kurs Pekao mocno w dół, Santander i Alior Bank też na sporym minusie

Dzisiejsza decyzja RPP o obniżce stóp procentowych uderzyła w ceny akcji banków. Największy polski bank PKO BP zakończył dzisiejsze notowania spadkiem o 6,41%. Na koniec sesji za akcje PKO BP płacono 21,91 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao spadł o 9,49%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 55,50 zł. Santander Bank Polska stracił 6,29%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 165,50 zł. Alior Bank zakończył sesję na minusie o 5,25%. Na koniec notowań cena akcji banku wyniosła 13,995 zł. mBank stracił 2,26%. W końcówce sesji za akcje banku inwestorzy płacili 224,40 zł.

 

Millennium z dwucyfrowym spadkiem, Idea Bank zieloną perełką

Pesymizm zapanował też na akcjach mniejszych banków. Bank Millennium zakończył sesję dwucyfrowym spadkiem, tracąc 12,07%. Na koniec notowań cena akcji Millennium wyniosła 3,192 zł. Kurs akcji Banku Handlowego spadł o 6,65%, a BNP Paribas o 6,47%. Getin Holding też zakończył notowania na mocnym minusie, tracąc 5,86%. BOŚ stracił 5,58%, a ING 4,82%. Jedyną zieloną perełką wśród banków okazał się dzisiaj Idea Bank, który zakończył sesję na plusie o 1,3%. Na koniec notowań za akcje Idea Banku inwestorzy płacili 1,56 zł.

Czytaj także: Mamy najniższe stopy procentowe w historii, a wg prezesa NBP grozi nam deflacja. Kolejny dodruk pieniądza kwestią czasu

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu (8 kwietnia) podjęła kolejną w ostatnim czasie decyzję o obniżce stóp procentowych, podyktowaną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Obniżka tym razem również wyniosła 50 punktów bazowych, co oznacza po.. Czytaj
Mamy najniższe stopy procentowe w historii, a wg prezesa NBP grozi nam deflacja. Kolejny dodruk pieniądza kwestią czasu

 

Kurs Play poszybował w górę, Orange i Cyfrowy Polsat też na solidnym plusie

Dzisiejsza sesja sprzyjała natomiast notowaniom spółek z branży telekomunikacyjnej. Kurs akcji Play wzrósł dzisiaj o 13,14%. Na koniec notowań za akcje Play inwestorzy płacili 33,40 zł. Spółka Orange też zakończyła sesję na mocnym plusie. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 6,50 zł, co stanowi wzrost o 7,53%. Cyfrowy Polsat zyskał 3,33%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 24,80 zł.

Według analityków może mieć to związek z decyzją RPP o obniżce stóp procentowych, która przełoży się na spadek kosztów obsługi zadłużenia kredytowego. Może to przynieść spółkom telekomunikacyjnym znaczne oszczędności. Dodatkowo spółka Orange poinformowała, że jej klienci obecnie spędzają na rozmowach przez telefony komórkowe o 40% więcej czasu niż przed epidemią koronawirusa.

 

PGE w dół, Tauron na lekkim minusie

Kurs akcji PGE spadł dzisiaj o 5,63%. Na zamknięciu cena akcji największej spółki energetycznej wyniosła 4,31 zł. Tauron zakończył dzisiejsze notowania na lekkim minusie o 0,68%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 1,16 zł.

Kurs akcji KGHM spadł o 2,17%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 67,50 zł.

Lotos zakończył dzisiejszą sesję wzrostem o 3,21%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 65,60 zł. Orlen natomiast zakończył dzień pod kreską o 0,15%.

Czytaj także: GPW przedstawia wyniki za 2019 r. Co wpłynęło na zysk spółki?

7 kwietnia spółka GPW przedstawiła wyniki finansowe za 2019 r. Przychody i zysk uległy obniżeniu. W dużym stopniu przyczyniły się do tego zdarzenia jednorazowe.   7 kwietnia w późnych godzinach wieczornych spółka GPW opublikowała wyniki finansowe za 2019 r. W 2019 r. skonsolidowane przychody ze s.. Czytaj
GPW przedstawia wyniki za 2019 r. Co wpłynęło na zysk spółki?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk