• Odbierz prezent
Kurs PKO BP mocno w górę po dobrych wynikach finansowych
Z artykułu dowiesz się:

- o wynikach finansowych PKO BP
- o reakcji rynku na dane finansowe PKO BP

Grupa Kapitałowa PKO BP S.A. osiągnęła dobre wyniki w I kwartale 2017 r. Rynek zareagował niezwykle żywo. Kurs akcji poszybował w górę.

 

Ponad pół miliarda zysku PKO BP

Największy polski bank poinformował dziś o wynikach swojej grupy kapitałowej w I kwartale 2017 r. Zysk netto grupy wyniósł 528 mln zł, z czego 525 mln zł przypada na akcjonariuszy jednostki dominującej. Zysk na jedną akcję wyniósł 0,42 zł. Dane te są jednak gorsze niż w I kwartale 2016 r., kiedy to zysk netto Grupy wyniósł 638 mln zł, a na jedną akcję przypadało 0,51 zł.

 

Jednakże wartość całkowitych dochodów wyniosła 767 mln zł, w stosunku do 770 mln zł w IQ 2016 r. Tak duża różnica między wartością zysku netto, a wartością całkowitych dochodów Grupy, była spowodowana głównie aktualizacją wartości aktywów finansowych dostępnych do sprzedaży. Uwzględniając ten wzrost wartości aktywów finansowych, spółka osiągnęła wynik niemal tak dobry, jak w analogicznym okresie roku ubiegłego.  Całkowite dochody netto przypadające na akcjonariuszy PKO BP S.A. wyniosły 764 mln zł.

 

Kurs akcji PKO BP w górę

Jako, że spółka podała informacje o swoich wynikach finansowych wcześnie rano w raporcie 1/2017 QSR, inwestorzy mieli sporo czasu, by zapoznać się z danymi. Skutkiem tego był zdecydowany wzrost kursu akcji PKO BP na otwarciu. W momencie, gdy piszę te słowa, kurs zyskuje około 3%.

 

Zaznaczony obszar odzwierciedla reakcje inwestorów na początku sesji

 

Kurs akcji PKO BP 22-05-2017

 

 

(źródło grafiki głównej: commons.wikimedia.org)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk