• Odbierz prezent
Kurs pary walutowej USD/JPY. Sytuacja na wykresie dolara do jena japońskiego

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 2-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie rynek ukształtował przedział wahań o rozpiętości około 250 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołków cenowych po kursie 103,10. Po tym fakcie na rynku pojawił się silny popyt na amerykańską walutę. Był to moment publikacji informacji o potencjalnej szczepionce na COVID-19. Opisywany wcześniej zakres wahań został bowiem wyznaczony zaledwie podczas poniedziałkowej sesji w dniu 9 listopada.

Kurs pary walutowej USD/JPY. Sytuacja na wykresie dolara do jena japońskiego - 1

USDJPY H2

Mniej od połowy listopada rynku kształtuje obecny range wahań. Kluczowym wsparcie dla notowań jest poziom cenowy 103,65. Wskazana strefa popytowa była już kilkukrotnie testowana, a zaangażowanie kupujących na tym obszarze było wyjątkowo duże. Poziom oporu został ustanowiony na wysokości mierzenia 50%. Na początku bieżącego tygodni notowania potwierdziły poziom cenowy 104,65 i wróciły do kanału bocznego.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk