• Odbierz prezent
Kurs Litecoina w górę! Co z Bitcoinem, Ethereum i Ripple? Kursy kryptowalut przed weekendem
fot. freepik.com

Jak kształtują się kursy najpopularniejszych kryptowalut przed weekendem? Ile dolarów zapłacimy za Bitcoina, Ethereum, Litecoina i Ripple?

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych
---
Ranking Brokerów Forex. Wybór brokera to jedna z najważniejszych decyzji, którą jako inwestor musisz podjąć. Wybierz rozsądnie. Zobacz nasz aktualny ranking brokerów
---
Kalkulator walut. Sprawdź aktualne kursy średnie NBP, przelicza waluty, zobacz ile warto jest Twój kapitał w jednej z 36 innych walut obcych. Skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego!

 

 

Kurs Litecoina (LTC/USD)

W piątek wśród najpopularniejszych kryptowalut wyróżnia się Litecoin (LTC), którego kurs mocno pnie się w górę. W ciągu ostatniej doby za Litecoina najmniej płacono 135,36 USD, a najwięcej 146,02 USD. Po godzinie 19 Litecoin kosztuje 143,92 USD, co stanowi wzrost o 5,44% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu Litecoina

Wykres kursu LTC/USD w okresie 1 roku (źródło: Coinmarketcap)

 

Kurs Bitcoina (BTC/USD)

Dla pozostałych kryptowalut, w tym również Bitcoina dzisiejszy dzień upływa spokojnie. Po godzinie 19 kurs Bitcoina oscyluje w okolicach poziomu odniesienia sprzed doby i wynosi 42 965,04 USD. W międzyczasie Bitcoin najmniej kosztował 41 982,62 USD, a najwięcej 43 217,11 USD.

 Wykres kursu bitcoina

Wykres kursu BTC/USD w okresie 1 roku (źródło: Coinmarketcap)

 

Kurs Ethereum (ETH/USD)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Ethereum (ETH). Po godzinie 19 kurs tej kryptowaluty jest notowany w okolicach poziomu odniesienia sprzed doby i wynosi 3284,50 USD. W międzyczasie za 1 ETH najmniej płacono 3203,82 USD, a najwięcej 3306,23 USD.

 Wykres kursu Ethereum

Wykres kursu ETH/USD w okresie 1 roku (źródło: Coinmarketcap)

 

Kurs Ripple (XRP/USD)

Po godzinie 19 kurs Ripple (XRP) jest notowany na symbolicznym minusie o 0,51% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 0,7677 USD. W ciągu ostatniej doby za 1 XRP najmniej płacono 0,7556 USD, a najwięcej 0,7894 USD.

 Wykres kursu Ripple (XRP)

Wykres kursu XRP/USD w okresie 1 roku (źródło: Coinmarketcap)

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk