• Odbierz prezent
Kurs korony szwedzkiej. Wykres USDSEK pokazuje wyraźną słabość notowań korony

Aby jednoznacznie stwierdzić, że trend zmieniła się na wzrostowy na parze walutowej USDSEK, brakuje tylko jednego sygnału. Jest nim przecięcie się średnich kroczących, a konkretnie szybsza MA50 (czerwona) powinna przełamać wolniejsza MA200 od dołu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Dotychczas białe świece pokonały spadkową linię trendu, co było jednym z pierwszych sygnałów słabości podaży. Potem MACD przeszedł na stronę dodatnich wartości, a na początku tego tygodnia notowania SEK wyszły powyżej linii FE100. Oznacza to, że fala wzrostowa jest największym zrywem popytu od roku.

Potencjalne zasięgi wzrostów wynikające z korekty wyższego rzędu, to linia 38.2% znajdująca się na cenie 9.00. Potem można skierować wzrok na wyższe wartości siatki Fibonacciego.

Ostatnie dwa dni przyniosły małą korektę. Jej zasięg należy ograniczyć do pomarańczowej strefy, która jest efektem dołków, jakie pojawiły się w miesiącach sierpień i październik zeszłego roku. Nie jest to wąski obszar, ale jego środek można wyznaczyć jako 8.66.

Jeżeli posiadacze długich pozycji nie utrzymają się powyżej tej strefy, to dalsze umocnienie USD względem korony szwedzkiej stanie pod znakiem zapytania.

Najbliższe opory to 8.85 i 8.95, na których mogą wyhamować białe świece i utworzyć się kolejne korekty.

Słabość SEK - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk