• Odbierz prezent
Kurs kontraktów terminowych na blue chipy (FW20) wybijając dołem, daje negatywny sygnał kontynuacji zniżki!
fot. freepik.com

Na wczorajszej sesji został pogłębiony spadek notowań indeksu największych spółek na krajowym rynku. Różnica w liczbie spółek wzrostowych i spadkowych była jednak niewielka, najmocniejszy negatywny miały na zmianę WIG20 akcje KGHM, CDPROJEKT oraz ALLEGRO. Na wykresie dziennym kurs FW20 wybija się dołem z ponad dwumiesięcznej konsolidacji - sygnał negatywny z sugestią kontynuacji zniżki.

W odwodzie pozostaje jeszcze osiągnięty na wczorajszej sesji poziom zniesienia 38,2% z ubiegłorocznej fali wzrostowej przy wartości 1868 pkt. Niewielki wzrost wolumenu potwierdza zdobywanie przewagi strony podażowej. RSI kontynuuje wybicie z analogicznej konsolidacji, MACD oddala się od linii sygnalnej. Uwagę zwraca też wskaźnik DMI z podnoszącą się linią ADX (miernik siły trendu).

Na wykresie 60-min notowania są w krótkoterminowym trendzie spadkowym

Został osiągnięty teoretyczny poziom docelowy 1878 pkt. określony wsp. 1,618 z ubiegłotygodniowej korekty wzrostowej. Kolejna bariera 2,618 jest przy wartości 1822 pkt. Na szybszych wskaźnikach AT są aktywne pozytywne dywergencje sugerujące obniżenie spadkowego impetu. To może współgrać ze wzrostowym odbiciem kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne, które ma miejsce od wczorajszego popołudnia oraz implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o dochodach i wydatkach amerykanów.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk