• Odbierz prezent
Kurs kontraktów na indeks WIG20 (FW20) przełamał krótkoterminową spadkową linie oporu

Środowa sesja na krajowym rynku przyniosła wzrostowe odreagowanie poprzedzającego spadku. Odwrócenie wcześniejszych nastrojów zostało wzmocnione przypływem pozytywnego sentymentu na główne rynki zagraniczne. Skala wzrostów w grupie największych spółek nie była znaczna, po kilka punktów do indeksu dodały banki, górnictwo, sektor paliwowy oraz jedyny sprzedawca dóbr podstawowych.

Na wykresie 60-min FW20 potwierdziła się kończąca wtorkową sesję formacja objęcia

Kurs instrumentu przełamał krótkoterminową spadkową linie oporu. Równolegle wskaźnik RSI wybił się górą z kanału spadkowego, a na MACD nastąpiło wzrostowe przebicie linii sygnalnej. Jeszcze z sygnałem spadkowym pozostaje układ linii DMI, ale też średnia ADX obniża się informując o spadku „mocy” dla tego wskazania.

Na wykresie dziennym kurs FW20 mimo wczorajszego odbicia pozostaje blisko linii szyi potencjalnej formacji RGR

Pozytywne zachowanie giełd amerykańskich i poranne zwyżki rynków azjatyckich oraz kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne powinny jednak sprzyjać poprawie nastawienia do krajowych akcji. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z USA o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk