• Odbierz prezent
Kurs jena w dół. Dolar USD traci do dolara australijskiego AUD i dolara nowozelandzkiego NZD. Co z kursem euro, franka i funta?

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Jak prezentuje się dolar amerykański na tle euro, funta, franka, jena i pozostałych głównych walut?

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Wśród głównych walut największym przegranym jest jen. Kurs dolara do jena (USD/JPY) najmniej wynosił 105,61 przed godziną 16, a najwięcej 106,70 około godziny 19. Po godzinie 19 kurs USD/JPY wynosi 106,57. Tym samym dolar zyskuje 0,55% względem japońskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Kursy dolara australijskiego (AUD/USD) i dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) w górę

Względem amerykańskiej waluty najlepiej dzisiaj prezentują się dolar australijski i dolar nowozelandzki.

Największa zmienność na parze AUD/USD miała dzisiaj miejsce około godziny 16. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,7290 przed godziną 16, a najmniej 0,7217 chwilę po tej godzinie. Po godzinie 20 kurs AUD/USD wynosi 0,7261, co stanowi wzrost o 0,38% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

W godzinach wieczornych dolar nowozelandzki zyskuje 0,32% względem amerykańskiej waluty. Za jednego dolara nowozelandzkiego najwięcej płacono 0,6674 USD przed godziną 16, a najmniej 0,66 USD przed godziną 17. Po godzinie 20 kurs NZD/USD wynosi 0,6645.

Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD 

 

Euro, frank i funt bez większych zmian

W godzinach wieczornych kursy euro, funta i franka są notowane bez większych zmian względem amerykańskiej waluty w stosunku do wczorajszego poziomu odniesienia. Kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1825, funta do dolara (GBP/USD) 1,3216, a dolara do franka (USD/CHF) 0,9084.

 Finviz.com

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło na kursy walut w czwartek?

W czwartek na rynek napłynęły liczne dane. O godzinie 7.45 podano dane ze Szwajcarii. PKB w II kwartale uległ obniżeniu o 8,2% k/k, co jest lepszym wynikiem od spodziewanego spadku o 8,6%.

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy, które wypadły gorzej od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 14,535 mln wobec spodziewanych 14,45 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 1,006 mln wobec prognozy 1 mln. O godzinie 16 podano dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Indeks podpisanych umów kupna domów w lipcu wzrósł o 5,9% m/m, co było lepszym wynikiem od spodziewanego wzrostu o 3%.

Jednak tym, co najmocniej dzisiaj wpływało na nastroje na rynkach było przemówienie prezesa FED – Jerome Powella, które miało miejsce po godzinie 15 i spowodowało krótkotrwałe wahania kursu dolara względem pozostałych walut.

 

 

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk