• Odbierz prezent
Kurs jena japońskiego (EUR/JPY). Dalsza aprecjacja Euro pod znakiem zapytania
Z artykułu dowiesz się:

  • co mówi nam wykres pary EUR/JPY,
  • jak intepretować obecną sytuacje.

Cena 124.50 ma szanse zatrzymać rosnącą wartość Euro. Wynika to bezpośrednio z żółtej strefy, która powstała jako układ historycznych szczytów i dołków. Nas interesuje kontekst powstania oporu w tym miejscu, gdyż wartość EURJPY od dołu testuje 124.50.

Wiadomości rynkowe z mBank

Istnieje realna szansa, że ta wartość zostanie pokonana. Dołek 122.00 daje się uzasadnić mierzeniem kierunkowym o wartości 100%. Jest to informacja, że wrześniowo-październikowe spadki mogą być korektą. Tym samym ostatnie białe świece powinny być elementem większego impulsu wzrostowego, którego celem jest szczyt 127.00. Dlatego żółty opór może okazać się małym przystankiem w aprecjacji wspólnej waluty europejskiej.

Oscylator stochastyczny przyjmuje wartość powyżej 90 punktów, co sugeruje, że wkrótce powinien pojawić się chwilowy odpoczynek dla posiadaczy długich pozycji. Najbliższe dołki opisane zostały czerwonym prostokątem i to one są ważne dla popytu.

MACD od kilku dni porusza się blisko wartości zero, co nie ułatwia interpretacji tego wskaźnika. Warto poczekać, aż potwierdzi się, czy podaż ma możliwość obrony oporu 124.50. Dziś są święta w USA, co wpłynie na aktywność inwestorów na większości instrumentów, a to na kształt dzisiejszej świecy.

Dalsza aprecjacja Euro pod znakiem zapytania - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk