• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs indeksu dolara przed decyzją FED - czas na spadki?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie dolara

Niewątpliwie kluczowym wydarzeniem dnia, a nawet całego miesiąca może być dzisiejsza decyzja FED w sprawie stóp procentowych. Prawdopodobieństwo podwyżki jest wyceniane przez analityków na 80%, dlatego trudno spodziewać się innej decyzji. Ważne będzie jednak to, jak będzie przebiegać konferencja prasowa, której początek jest przewidziany na godzinę 20:30. Kluczowe będzie to jak członkowie FOMC ustosunkują się do podwyżek w przyszłym roku.

Spójrzmy jednak na sytuację techniczną na indeksie dolara, który od dłuższego czasu pozostaje w szerokiej konsolidacji. Niewykluczone, że dzisiejsza sesja będzie kluczowa, co do dalszego kierunku dolara w średnim, a nawet długim terminie. Poniżej została przedstawiona sytuacja na interwale czasowym - H4. Od połowy września na kursie dolara utrzymywała się tendencja wzrostowa. Po dotarciu do poziomu 97,50 pojawiły się pierwsze oznaki podaży. Wspomniany poziom był testowany jeszcze 2 razy i jak do tej pory stanowi kluczowy opór. Wsparciem są okolice poziomu 96,15, gdzie wypada dolne ograniczenie układu Overbalance, czyli największej korekty w ostatnim ruchu wzrostowym. Dziś na pewno warto obserwować wspomniane wsparcie, jeżeli doszłoby do jego wybicia, należałoby się spodziewać większych spadków. Z drugiej strony wyjście powyżej lokalnego oporu - 96,40 powinno doprowadzić do większego odreagowania wzrostowego, z celem nawet na ostatnie szczyty - 97,50.

Wykres 1. Kurs indeksu dolara interwał H4

FXMAG forex kurs indeksu dolara przed decyzją fed - czas na spadki? eurusd euro dolar indeks dolara dolar kurs dolara fed stopy procentowe 1

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk