• Odbierz prezent
Kurs FW20 wybił się ponad obszar zniesienia 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej

Zamknięcie tygodnia przyniosło mocny wzrost optymizmu na głównych parkietach, co nie ominęło również krajowego rynku. Wśród spółek indeksu bazowego dobre nastroje utrzymują się na spółkach surowcowych, do których dołączył także segment paliwowy.

Także dobre nastroje objęły mocno reprezentowany w indeksie sektor finansowy. Kurs FW20 na wykresie dziennym zdecydowanie domknął marcowe okno cenowe oraz wybił się ponad obszar zniesienia 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej. To oznacza, że obecnie na celowniku jest lutowe maksimum, po którym rozpoczął się silny spadek, czyli poziom 2136 pkt. Układ podstawowych średnich pozostaje pozytywny, na MACD jest podtrzymany sygnał kupna. Lokalne zagrożenie jest sygnalizowane na wykresie 60-min. A dotyczy przebiegu wskaźnika RSI, który będąc w strefie wykupienia rynku wykazuje negatywne względem ostatnich maksimów.

Na giełdach zagranicznych po piątkowej euforii dzisiejszy poranek przebiega na razie spokojnie. Dla przypomnienia, globalny entuzjazm wywołały dane z amerykańskiego rynku pracy, które wykazały wzrost nowych etatów w miejsce prognozowanego dalszego spadku. Ale skoro wcześniejszą zwyżkę napędzała m.in. silna aktywność banków centralnych broniących przed recesją, to teraz mogą pojawić się zaskakujące obawy, że dobre dane będą sprzyjać zawężaniu tej pomocy. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W porannych odczytach makro pojawił się raport z Niemiec o produkcji przemysłowej wykazującej ponad 20% spadek licząc r/r. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Kurs FW20 wybił się ponad obszar zniesienia 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk