• Odbierz prezent
Kurs FW20 nieznacznie uległ spadkowi pod wpływem otoczenia giełd zachodnich

Wczorajsza sesja schłodziła wykazywane ostatnio zapędy kupujących. Kurs FW20 nieznacznie obsunął się pod wpływem otoczenia giełd zachodnich, które również podlegały wczoraj spadkowym nastrojom.

W gronie spółek indeksu bazowego nadal relatywną przewagę wykazują spółki górnicze, ale mają za mały udział żeby istotnie wpłynąć na zmiany indeksu. Na wykresie dziennym kurs FW20 od kilku tygodni pozostaje w fazie konsolidacji, wczorajsze zachowanie kursu podkreśla presję oporu na poziomie czerwcowych maksimów (1855 pkt.). W szerszym spojrzeniu jest podtrzymany ruch wewnątrz ponad trzymiesięcznego kanału wzrostowego, bieżące notowania są blisko jego podstawy. Na wykresie 60-min zostało domknięte poniedziałkowe okno cenowe, sygnał raczej podkreślający słabość rynku. Na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży, wskaźnik schodzi poniżej poziomu równowagi.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20. Wczorajsza sesja na rynkach zachodnich przyniosła niewielką korektę poprzedzającej zwyżki. Pojawiają się opinie o ponownych obawach o wpływ koronawirusa na giełdowe nastroje, chociaż może to również być naturalny ruch po silnych wzrostach. W przyszłym tygodniu rozpoczynają się szersze publikacje kwartalnych wyników finansowych w US, które mogą powodować obawy o rozmiar szkód jaki firmy poniosły w II kw. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Kurs FW20 nieznacznie uległ spadkowi pod wpływem otoczenia giełd zachodnich - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk