• Odbierz prezent
Kurs funta zamarł. Pierwsza taka sesja od tygodni

Kurs funta do złotego to zdecydowanie jedna z najciekawszych par walutowych Forex ostatnich tygodni. Dzienna zmienność często przekraczająca 5 groszy generuje wiele okazji inwestycyjnych. Dodatkowo kolejne informacje napływające z Wielkiej Brytanii nie nastrajają pozytywnie, a mimo to kurs funta nie osłabia się. Sprawdźmy jak mogą wyglądać ostatnie godziny sesji piątkowej.

Kurs funta nie przełamie bariery 5 złotych

Zmienność na sesji piątkowej jest wyjątkowo niska. Nie przekracza nawet poziomu 1 grosza. Ostatni raz taka sesja kursu funta zdarzyła się 10 lutego, czyli prawie 2 tygodnie temu. W przypadku kursu funta dolara GBPUSD sytuacja jest podobna, chociaż wyraźnie zaznaczone zostały podażowe nastroje. Warto odnotować, że otwarcie sesji dla kursu funta wyniosło 4.9784. Do granicy brakuje zatem niewiele ponad 2 grosze. Rynek ewidentnie oczekuje na dalsze informacje dotyczące Brexitu.

Patowa sytuacja w Izbie Gmin

Nie jestem zwolennikiem teorii, że Brexit będzie stanowił tylko i wyłącznie ogromne koszty bez potencjału długoterminowego dla gospodarki Wielkiej Brytanii. Wręcz przeciwnie to Wielka Brytania w perspektywie najbliższych 10 lat może zyskać na opuszczeniu Unii Europejskiej. Najważniejszym elementem do dogadania sie na ten moment jest tzw. backstop. Jeżeli Londyn wpadnie na pomysł korzystnego rozwiązania sporu związanego z pozostaniem w unii celnej, może to stanowić solidny impuls dla kursu funta do wzrostów. Wbrew obiegowym opiniom Brytyjczycy są w stanie Brexit zamienić w atut. Najwięcej w całym zamieszaniu może stracić nie funt, a euro. Jeżeli w perspektywie 5 lat okaże się, że Wielka Brytania nie straciła tak wiele na opuszczeniu Unii, a zyskała ogromną niezależność, to kraje takie jak Portugalia, Grecja, Hiszpania czy Włochy mogą zacząć na poważnie rozważać swój własny exit z Unią Europejską.

 22 kurs funta do złotego GBPPLN

Kurs funta do złotego GBPPLN nie powinien przełamać bariery 5 złotych w ostatnich godzinach sesji

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk