• Odbierz prezent
Kurs funta zalicza 2 groszowy spadek. Twardy Brexit nierealny

Kurs funta do złotego GBPPLN na niektórych platformach Forex przełamał barierę 5 złotych. Przebicie to jednak nie było wystarczająco przekonywujące. Aktualnie GBPPLN oscyluje w granicach 4 złotych i 98 groszy. Jesteśmy na tyle blisko psychologicznej bariery, że rynek powinien przynajmniej jeszcze raz spróbować zaatakować lokalny wierzchołek.

Ryzyko twardego Brexitu minimalne - to pomaga brytyjskiej walucie

Najgroźniejszą rzeczą, która mogłaby się wydarzyć dla brytyjskiej gospodarki byłoby opuszczenie Unii bez jakiegokolwiek konsensusu. Taki scenariusz jest już praktycznie nie realny. Szef Komisji Europejskiej jasno dał do zrozumienia, że wszystkie państwa członkowskie poprą poprawkę art. 50 w kwestii wydłużenia okresu negocjacji. To oczywiście powoduje otwarcie szeroko furtki z planem awaryjnym, z którego Theresa May w przypadku niepowodzeń w Izbie Gmin będzie mogła wykorzystać. Jaki jest kolejny krok? Czekamy na datę głosowania nad ustaleniami co do Brexitu w brytyjskiej Izbie Gmin.

Jak reaguje funt i czy jest szansa na przełamanie bariery 5 złotych?

Kurs funta GBPPLN od 19 lutego oddala się od  poziomu 5 złotych co najwyżej o 2 grosze. To pokazuje, że cały czas brytyjska waluta może liczyć na popyt. Inwestorzy ewidentnie liczą na optymistyczne zakończenie Brexitowej sagi. Kolejny poziom oporu do funta to okolice 5.10.

 Kurs funta do złotego GBPPLN 21 lutego

Wykres funta do złotego GBPPLN w ujęciu intraday'owym.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk