• Odbierz prezent
Kurs funta z 10 groszową zmiennością. Frank niepokoi. Kurs euro namieszał. Dolar w górę. Kursy walut w weekend

Za nami bardzo duża zmienność na rynku Forex. Kursy walut przez ostatnie 5 dni dostarczyły nam dużo emocji. W szczególności w oczy rzucały się wahania funta. Kurs funta do złotego GBP/PLN zmieniał się o aż 10 groszy. W przypadku euro byliśmy świadkami zjawiska short squeeze, które na wykresie obrazuje bardzo długi dolny cień. Kurs franka zaliczył solidne umocnienie. Podobnie sytuacja wygląda z dolarem, chociaż na wykresie wzrost nie jest już tak spektakularny. Sprawdźmy jak prezentują się pary walutowe z polskim złotym.

Kursy walut w weekend 18.01- 19.01 [kurs dolara, kurs funta, kurs franka, kurs euro]

- Kurs dolara do złotego USD/PLN w weekend wynosi 3.8227 PLN

- Kurs funta do złotego GBP/PLN piątek zakończył poziomem 4.9733 złotych

- Kurs euro do złotego EUR/PLN w weekend wynosi 4.2396 PLN

- Kurs franka do złotego CHF/PLN zakończył zmagania na pułapie 3.9489 PLN

Kurs funta z ogromną zmiennością. Brexit coraz bliżej

Tak jak wspomniałem w nagłówku niniejszej publikacji, największą zmiennością wśród par z polskim złotym wykazał się brytyjski funt. Ponad 10 groszowa zmienność nie przełożyła się jednak na bardzo duże wzrosty. W zasadzie to gdyby nie dobra końcówka tygodnia funt zaliczyłbym porządne tąpnięcie. Koniec końców na wykresie pojawił się długi dolny cień.

Kurs funta do złotego GBP/PLN wykresWykres funta do złotego GBP/PLN. Przed nami interesujące sesje w wykonaniu funta

Kurs dolara do złotego i kurs franka do złotego bez większych rewelacji

Podobnie tydzień wyglądał w wykonaniu zarówno dolara jak i franka. Jeżeli chodzi o walutę amerykańską to byliśmy świadkami nieznacznego umocnienia. Kurs dolara już od dłuższego czasu nie jest w stanie wyłamać się z tendencji bocznej.

Kurs dolara do złotego USD/PLN wykresWykres dolara do złotego USD/PLN. Czy przed nami już tylko trend boczny?

Kurs franka też nie zachwycił zmiennością. Różnica jest jednak taka, że znacząco naruszona została konsolidacja. I o ile wierzyć analizie technicznej to wygenerowany został sygnał do zajmowania pozycji długich.

Kurs franka do złotego CHF/PLNWykres franka do złotego CHF/PLN. Sygnał do kupna jest. Kontynuacja wzrostów bardzo prawdopodobna

Kurs euro z chwilą grozy

Kurs euro względem złotego to niekończąca się tendencja boczna. W związku z tym większość inwestorów, która handluje na tej parze walutowej dostosowała swoją strategię właśnie do tego typu scenariusza. Miniony tydzień przyniósł jednak możliwe wyłamanie tendencji. Chwilowe spadki kursu euro mogły zwiastować istotną przecenę. Ostatecznie bardzo szybko udało się zniwelować falę spadkową.

Kurs euro do złotego EUR/PLNWykres euro do złotego EUR/PLN

Cena ropy naftowej i wpływ globalnych konfliktów na ten rynek

Wahania kursów walut są zdecydowanie mniejsze niż wahania cen surowców. To efekt zaostrzenia się konfliktu na Bliskim Wschodzie. W jaki sposób kolejne działania w Iranie i w Iraku przełożą się na rynek ropy? Oglądaj wywiad z Bartoszem Sawickim, głównym analitykiem Domu Maklerskiego TMS.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk