• Odbierz prezent
Kurs funta wzrósł o 5 groszy. Zasługa Juncker’a Kursy walut

19 lutego kurs funta do złotego GBPPLN przekroczył psychologiczną barierę 5 złotych. Szczególnie mocno rósł na wczorajszej sesji amerykańskiej. Między innymi wtedy opublikowana została wypowiedź prezydenta Komisji Europejskiej. Dzisiaj, w środę, 20 lutego, dojdzie do spotkania Theresy May właśnie z Jean-Claude Junckerem i to może być przełomowy moment w negocjacjach na linii Londyn - Bruksela.

Dlaczego kurs funta zareagował na wypowiedź Junckera?

Prezydent Komisji Europejskiej jasno stwierdził, że ze strony Unii nie będzie żadnego sprzeciwu jeżeli chodzi o przesunięcie daty Brexitu. To oznacza, że 29 marca nie jest aż tak pewną datą, chociaż wiadomo, że to brytyjskiemu rządowi zależy na tym, żeby zrealizować wcześniej założony plan. Brak sprzeciwu jest niezwykle istotny, bo zmiana art. 50 wymaga zgody wszystkich 27 państw członkowskich.

Jak zachowa się funt na sesji środowej?

Otwarcie w środę wypadło na poziomie 4.9880 złotego. Od wczorajszych godzin wieczornych na parze GBPPLN pojawiła się delikatna konsolidacja o zakresie wahań nieprzekraczającym 1 grosza. Sesja pozbawiona będzie istotnych danych z Wielkiej Brytanii. Jedynie o 10:00 zaplanowane są dane z Polski takie jak wskaźnik PMI oraz produkcja przemysłowa. Najważniejsze jednak będą informacje o efektach spotkania premier UK z szefem Komisji Europejskiej.

Kurs funta złotego 20 luty

Kurs funta do złotego na niskim interwale. Trójkąt symetryczny zapowiada kontynuację wzrostów.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk