• Odbierz prezent
Kurs funta względem dolara (GBP/USD) - test wsparcia na poziomie 1,2250

Analizując interwał tygodniowy, obszar zaznaczony na żółto należałoby traktować jako korektę w ramach deprecjacji kursu funta GBP względem dolara USD.

Wiadomości rynkowe z mBank

Minima na kursie funta (GBP)

Funt brytyjski w marcu sięgnął minimów, po czym wystrzelił jak z procy do góry. Co ciekawe, równy poziom dawnego wsparcia 1.2000, wydaje się nie być w kręgu zainteresowań popytu. Za to 1.2250 już po raz trzeci jest testowany. Być może podaż nie dysponuje wystarczającą siłą, aby zepchnąć wartość waluty Wielkiej Brytanii do tego kluczowego miesięcznego wsparcia.

Jeżeli tak, to dolar amerykański jest w poważnych kłopotach, gdyż najbliższy opór znajduje się kilka figur wyżej. Ciekawym miejscem na szczyt jest początek marcowych spadków.

Lokalny dołek na wsparciu 1.2250, poparty został reakcją na wskaźniku stochastycznym. Ten oscylator opuścił strefę wyprzedania, kierując się na północ. Wspiera to umocnienie funta w kolejnych dniach.

Po okresie dużej zmienności widać, że zewnętrzne linie Bollingera zbliżyły się do siebie. Dolna pokrywa się z ww. wsparciem. Górna znajduje się poniżej 1.2600, czyli ostatnich dwóch szczytów. Miejsce to nosi znamiona oporu, czyli przeszkody dla posiadaczy długich pozycji. Dopiero po jej pokonaniu, GBP będzie mógł rozwinąć skrzydła i polecieć powyżej 1.3000.

Alternatywa to przełamanie pierwszej czerwonej poziomej linii i test niższej 1.2000.

Funt ponownie sprawdza wsparcie 1.2250 - 1

Wykres kursu funta względem dolara (GBP/USD)

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk