• Odbierz prezent
Kurs funta wyhamowuje po ostatnich spadkach. Szansa na odbicie kursu

Po wczorajszych dynamicznych spadkach kursu o których pisaliśmy z poziomu 4,87 na 4,81 dzisiaj mamy dzień odpoczynku. Korekta wzrostowa w najbliższych dniach jest jak najbardziej prawdopodobna.

 

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Zakres wahań kursu funta do złotego

Dzisiejszy dzień dla pary walutowej GBPPLN był spokojny. Po mocnych spadkach kurs funta oscylował od wczorajszego popołudnia do dzisiaj w zakresie 4,817 - 4,8485. Widać, że mocne tempo spadków zostało chwilowo wstrzymane. Szanse na powrót do poziomu 4,88 są jak najbardziej. Związane jest to z możliwym powrotem ceny do wysokości linii trendu właśnie na poziomie 4,88 (cena po przebiciu linii trendu często wykonuje jej re-test).

 

Wykres kursu funta do złotego

Wykres wanań kursu funta do złotego

Czy realne są spadki kursu funta do poziomu 4,7?

Tendencja jest spadkowa, dlatego nawet chwilowe zejście ceny w okolice 4,7 wydają się być prawdopodobne. Jednak po drodze do tak niskiego kursu stoi opór w okolicach 4,74-4,75. Dopiero po uporaniu się ze wspomnianym poziomem będziemy mogli mówić o sporych szansach na dojście do 4,7.

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk