• Odbierz prezent
Kurs funta wraca z dalekiej podróży. Euro, dolar, funt, frank w weekend

To był niezwykle ciekawy tydzień dla najpopularniejszych par walutowych w zestawieniu z polskim złotym. Istny rollercoster inwestorzy przeżyli na parach z funtem. Kurs funta do złotego GBPPLN zamknął tydzień 6 groszy poniżej poziomu maksymalnego, który wyniósł 5.056 złotego. Czy to oznacza, że kurs funta zacznie się osłabiać? Kurs euro EURPLN tydzień zamyka na poziomie 4 złotych i 30 groszy. To oznacza, że po chwilowym zamieszaniu na parze EURPLN wróciliśmy do rynkowego konsensusu. Kurs dolara do złotego USDPLN tydzień i pierwszo marcową sesję zakończył poziomem 3.7823. Kurs franka do złotego, podobnie jak dolara, zanotował istotną przecenę, sięgającą ponad 3 groszy. Sprawdźmy jak zachowywały się popularne kursy walut podczas ostatnich 5 sesji.

Kurs funta GBPLN z dynamicznych wzrostów w mocną przecenę

Kupuj plotki i sprzedawaj fakty. To powodzenie giełdowe ile pasuje do przebiegu sesji na rynku walutowym Forex. Kurs funta GBPPLN dynamicznie umacniał się w związku z pogłoskami o możliwym przeciągnięciu negocjacji. Spadki natomiast są już efektem oczekiwania na głosowanie, które może sprawić, że wspomniany scenariusz stanie się rynkowym faktem. Maksimum funt osiągnął podczas sesji środowej i to wtedy pojawił się punkt zwrotny na wykresie kursu funta. Zamknęliśmy tydzień na poziomie 4.9987, a więcej poniżej bariery 5 złotych. Całe szczęście sygnały do kupna okazały się być całkiem trafne i zarobek na poziomie 5-6 groszy powinien być satysfakcjonujący dla Traderów. Kolejne sesje powinny przynieść albo kontynuacje spadków albo tendencję boczną. Kolejne głosowania w Izbie Gmin dopiero 12 marca.

Kurs funta do złotego 2 marca

 Kurs funta do złotego GBPPLN w ujęciu tygodniowym

Kurs dolara nie miał tyle szczęścia co kurs funta

W przypadku pozostałych par walutowych z polskim złotym możemy mówić już tylko i wyłącznie o umocnieniu się polskiego złotego. Kurs dolara do złotego został przeceniony o około 4 grosze. To daje już podstawy do  tego, żeby oczekiwać kontynuacji krótkoterminowej fali spadkowej. Tym bardziej, że na chwilę temat wojny handlowej na linii USA-Chiny powinien ucichnąć. Najbliższy poziom wsparcia dla kursu dolara kształtuje się w okolicach 3.7480 złotego.

 Kurs dolara do złotego 2 marca

Kurs dolara do złotego USDPLN w ujęciu tygodniowym, wykres świecowy

Kurs franka do złotego CHFPLN identycznie jak USDPLN

Zachowanie USDPLN i CHFPLN jest praktycznie bliźniacze, aczkolwiek wykresy tych par walutowych delikatnie się od siebie różnią. Kurs franka do złotego CHFPLN również spadł o ponad 3 grosze. Różnica jest taka, że dla kursu franka pojawia się formacja trójkąta symetrycznego, a dla kursu dolara formacja klina zwyżkującego. Dla franka to sygnał do kontynuacji, a dla dolara do odwrócenia trendu. Trzeba być ostrożnym w dokonywaniu transakcji bo jeden z tych komunikatów okaże się być fałszywym.

 kurs franka do złotego 2 marca

Kurs franka do złotego CHFPLN, wykres świecowy

Kurs euro do złotego EURPLN - wraca nuda

Ostatnie 3- tygodnie na parze EURPLN to istny rollercoster. W końcu pojawiła się zmienność co wygenerowało sygnały do zajmowania pozycji, zarówno długich jak i krótkich. 1 marca kurs funta osiągnął z powrotem pułap 4 złotych i 30 groszy, a to oznacza, że może wrócić nuda oraz tendencja boczna na parze EURPLN. Wydaje się, że na ten moment nie mamy żadnych fundamentów do tego, żeby liczyć na zmianę trendu bocznego w tendencję wzrostową lub spadkową.

 kurs euro do złotego 2 marca

Kurs euro złotego EURPLN - wykres świecowy, interwał tygodniowy


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk