• Odbierz prezent
Kurs funta wraca do 1,27 dolara. Euro do dolara blisko 1,115. Poranek na rynkach z TMS Brokers: 22.05.2019

Rynek głównych walut zachowuje spokój w środę, a rynek akcji w Azji bezskutecznie szuka kierunku. Impas w sprawie brexitu ponownie ciąży na funcie. Ropa jest niżej po zaskakującym wzroście zapasów surowca w USA.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Niewiele zmienności było widać w nocy na parach walut G10. EUR/USD pozostaje blisko 1,1150, USD/JPY cofa się z 110,60, AUD/USD dryfuje przy 0,6875.
  • GBP/USD wrócił do 1,27 po wczorajszym wyskoku ponad figurę wyżej, gdyż zaprezentowany przez premier Wielkiej Brytanii May nowy projekt umowy brexitu (m.in. zawierający opcje głosowania nad drugim referendum) zdaje się nie zyskiwać przychylności polityków własnej partii i opozycji.

1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji mamy mieszany obraz z indeksami balansującymi między zwyżkami i spadkami. Pomimo decyzji o zawieszeniu sankcji przez USA na chiński Huawei, inwestorzy nie wyceniają większych szans porozumienia handlowego między krajami. Chiński Shanghai Composite traci dziś 0,6 proc., japoński Nikkei225 rośnie o 0,1 proc.
  • Złoto ma problemy z utrzymaniem wartości i systematycznie osuwa się w kierunku 1270.
  • Ropa naftowa WTI spada o 1 proc. do 62,5 USD/b po tym, jak raport API wskazał na nieoczekiwany wzrost zapasów ropy w ubiegłym tygodniu o 2,4 mln baryłek. Przed dzisiejszym raport DoE rynek zakłada spadek zapasów o 1,3 mln baryłek.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk