• Odbierz prezent
kurs funta złoty kurs euro dolar frank

Jak kształtują się kursy głównych walut w stosunku do polskiego złotego w południe 20 marca? Ile złotych musimy zapłacić za euro, franka, dolara i funta?

 

Kurs euro wobec złotówki

W ostatnim czasie euro uległo lekkiemu osłabieniu wobec złotego. W tej chwili kurs EUR/PLN wynosi 4,5289 zł. Warto wspomnieć, że jeszcze wczoraj w szczytowym momencie za jedno euro płaciliśmy nawet 4,60 zł, a dzisiaj rano 4,58 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

 Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka w stosunku do złotego

Kurs franka wobec złotego (CHF/PLN) w ostatnim czasie również uległ obniżeniu. W tym momencie za jednego franka zapłacimy 4,2977 zł. Warto wspomnieć, że jeszcze rano za jednego franka musieliśmy zapłacić 4,35 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotówki

Polski złoty prezentuje się w tej chwili stosunkowo dobrze również wobec dolara. Jeszcze wczoraj wieczorem i dzisiaj rano za jednego dolara płaciliśmy 4,29 zł. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 4,2286 zł.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

 Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta wobec złotego

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) dzisiaj mocno zyskuje. Jeszcze rano jeden funt kosztował 4,94 zł, a obecnie zapłacimy 3 grosze więcej. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 4,9726 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich funtów, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk