• Odbierz prezent
kurs funta kurs euro kurs dolara kurs franka kurs złotego

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych (PLN) zapłacimy za euro (EUR), dolara (USD), funta (GBP) i franka (CHF) na rynku Forex?

 

O godzinie 10 podano dane z polskiej gospodarki dotyczace inflacji. Wskaźnik CPI wzrósł o 0,6% m/m. Prognoza zakładała nawet wzrost o 0,7%. W ujęciu rocznym wskaźnik  CPI wyniósł 3,3% zgodnie z prognozą.

Czytaj także: Sprawdzamy jak reaguje kurs dolara, euro, franka i funta w dniu publikacji wskaźnika CPI w Polsce

Otrzymaliśmy dzisiaj najświeższe dane dotyczące inflacyjnego wskaźnika CPI: Wskaźnik CPI (m/m): 0,6% (prognoza: 0,7%; poprzednio: -0,2%) Wskaźnik CPI (r/r): 3,3% (prognoza: 3,3%; poprzednio: 2,9%) Polski złoty umacnia się dzisiaj do wszystkich głównych walut. Jednak skala tych ruchów jest póki co.. Czytaj
Sprawdzamy jak reaguje kurs dolara, euro, franka i funta w dniu publikacji wskaźnika CPI w Polsce

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Przez większą część dnia kurs euro tracił względem złotego. Przed godziną 20 kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje wokół wczorajszego poziomu odniesienia. W tym momencie euro kosztuje 4,4770 zł. Najmniej za euro płacono 4,4673 zł około godziny 10, a najwięcej 4,4775 zł w godzinach wieczornych.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara względem złotówki (USD/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kursu dolara. Przed godziną 20 kurs dolara do złotego (USD/PLN) też znajduje się w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia. Przez większą część dnia kurs USD/PLN był notowany na minusie. Najmniej za jednego dolara płacono 3,9029 zł przed godziną 16. Przed godziną 20 dolar kosztuje 3,9252 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka do polskiego złotego (CHF/PLN)

Frank dzisiaj traci względem złotego. Najwięcej za franka płacono 4,1820 zł do południa, a najmniej 4,1436 po godzinie 14. Przed godziną 20 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1537 zł, co stanowi spadek o 0,54%.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Funt natomiast zyskuje względem polskiej waluty. Najmniej za jednego funta płacono 4,9227 zł do południa, a najwięcej 4,9496 po godzinie 17. Przed godziną 20 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9405 zł, co stanowi wzrost o 0,25%.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

O godzinie 8 podano dane z Wielkiej Brytanii dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI w czerwcu wzrósł o 0,1% wobec prognozowanego spadku o 0,2%. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 0,6% wobec spodziewanych 0,4%

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk