• Odbierz prezent
Kurs funta w dół. Niespokojny kurs EUR/USD. Dolar USD umacnia się na rynku Forex

W piątek na rynek napłynęły liczne dane z Wielkiej Brytanii, Strefy Euro oraz USA. Jak prezentują się główne pary walutowe wieczorową porą?

 

W piątek napłynęły dane z brytyjskiej gospodarki, które wypadły słabiej od oczekiwań. Sprzedaż detaliczna w grudniu wzrosła o 0,3% m/m wobec prognozy wzrostu o 1,2%. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 2,9% wobec spodziewanego wzrostu o 4%. Bazowa sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,4% m/m wobec prognozy wzrostu o 0,8%, a w ujęciu rocznym o 6,4% wobec spodziewanego wzrostu o 7%. Słabo wypadł także brytyjski PMI. Wskaźnik PMI dla przemysłu w styczniu wyniósł 52,9 pkt wobec prognozy 57,3 pkt. Wskaźnik PMI dla usług wyniósł 38,3 pkt wobec spodziewanych 49,9 pkt.

Do południa poznaliśmy również dane ze Strefy Euro, które wypadły lepiej od oczekiwań. Wskaźnik PMI dla przemysłu wyniósł 54,7 pkt wobec prognozy 54,5 pkt. Wskaźnik PMI dla usług wyniósł 45 pkt wobec prognozy 44,5 pkt.

W godzinach popołudniowych napłynęły lepsze od oczekiwań dane z USA. Wskaźnik PMI dla przemysłu w styczniu wyniósł 59,1 pkt wobec prognozy 56,5 pkt, a PMI dla usług 57,5 pkt wobec spodziewanych 53,6 pkt. Sprzedaż domów na rynku wtórnym w grudniu okazała się wyższa niż się spodziewano: 6,76 mln wobec prognozy 6,55 mln. W ujęciu miesięcznym wzrost wyniósł 0,7% wobec spodziewanego spadku o 2%.

 

Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD)

W piątek dolar amerykański (USD) umacnia się względem pozostałych głównych walut, a najmocniej względem dolara kanadyjskiego (CAD). Dolar kanadyjski wczoraj mocno zyskiwał, dzisiaj przyszła więc pora na realizację zysków. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) najmniej wynosił 1,2635 w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs USD/CAD wynosi 1,2736, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym dolar amerykański zyskuje 0,77% względem kanadyjskiej waluty.

 Wykres kursu dolara USD do dolara CAD

Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Funt brytyjski też dzisiaj traci względem amerykańskiej waluty. Za jednego funta najwięcej płacono 1,3736 USD w godzinach nocnych, a najmniej 1,3636 USD przed godziną 15. Po godzinie 19 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3677, co stanowi spadek o 0,38% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD 

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Po godzinie 19 kurs euro do dolara (EUR/USD) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 1,2166. Na kursie EUR/USD największa zmienność panowała do południa, kiedy za jedno euro najmniej płacono 1,2151 USD, a najwięcej 1,2189 USD.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk