• Odbierz prezent
Kurs funta w dół. Bank Anglii ogłosił decyzję w sprawie stóp procentowych
fot. freepik.com

W czwartek ogłoszono decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Kurs funta zareagował spadkiem względem pozostałych głównych walut.

 

W czwartek w centrum uwagi znalazła się decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych, która została ogłoszona o godzinie 13. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10%. Decyzja ta była zgodna z oczekiwaniami rynku, jednak kiedy coraz więcej gospodarek podejmuje decyzje o podwyżkach stóp procentowych, nie sprzyja to kursowi brytyjskiej waluty. Funt traci względem pozostałych głównych walut.

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Przez większą część dnia kurs funta do dolara (GBP/USD) był notowany powyżej poziomu 1,3950. Za jednego funta najwięcej płacono 1,3986 USD po godzinie 10. W reakcji na decyzję Banku Anglii, kurs GBP/USD zanurkował. Po godzinie 14 kurs GBP/USD wynosi 1,3893, co stanowi dzisiejsze minimum. Jest to spadek o 0,50% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs funta do franka (GBP/CHF)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kursu funta do franka (GBP/CHF). Za jednego funta najwięcej płacono 1,2857 CHF po godzinie 10. Po godzinie 14 kurs GBP/CHF jest notowany na swym dzisiejszym minimum i wynosi 1,2766. Stanowi to spadek o 0,40% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do franka GBP/CHF

Wykres kursu funta do franka GBP/CHF

 

Kurs euro do funta (EUR/GBP)

Funt traci również względem euro. Za jedno euro najmniej płacono 0,8533 GBP do południa. Po decyzji Banku Anglii kurs euro do funta (EUR/GBP) wystrzelił w górę. Po godzinie 14 kurs EUR/GBP wynosi 0,8590, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym euro zyskuje 0,56% wobec brytyjskiej waluty.

Wykres kursu euro do funta EUR/GBP

 Wykres kursu euro do funta EUR/GBP

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk